V. d. direktorja ŠOU v Ljubljani Jani Drnovšek in predsednik študentskega zbora ŠOU Aleš Florjančič sta se odzvala na izjave predstavnika Neodvisne študentske mreže - Nisi sam, da ovirata sklic izrednega zasedanja študentskega zbora ter da je ŠOU finančno neučinkovit. Kot trdita, so takšne navedbe netočne in ne predstavljajo dejanskega stanja.
Kot je v sporočilu za javnost zapisal Florjančič, je iz zahtevka za sklic izredne seje študentskega zbora, ki mu je bil vročen 27. oktobra v poznih popoldanskih urah, razvidno, da je zahtevek vsebinsko nepravilno oblikovan. Kot dodaja, je na osnovi aktov dolžan preveriti vsebino in skladnost zahtevka z določbami poslovnika Študentskega zbora v roku petih dni. To bo, kot navaja, tudi storil, sejo pa je, kot zatrjuje, dolžan sklicati le v primeru, da je zahtevek popoln.
Tudi po navedbah Drnovška mora predsednik študentskega zbora zahtevek za sklic seje preučiti v petih dneh, zato pričakuje, da bo pred iztekom tega roka vlagateljem zahtevka in drugim predstavil svoje ugotovitve. "Šele po tej odločitvi lahko nastopi vloga ŠOU pri zagotavljanju tehnične pomoči pri sklicu seje, direktor ŠOU pa pri tem izvaja naloge glede na svoje pristojnosti in v skladu z akti," je zapisal Drnovšek.
Predstavniki Neodvisne študentske mreže Nisi sam so namreč na vrata Študentske organizacije Univerze v Ljubljani (ŠOU) simbolično obesili 95 tez. Kot je povedal predstavnik mreže Željko Milovanovič, želijo s tem simboličnim dejanjem opozoriti na številne napake v organizaciji in vodenju ŠOU.
Po besedah Milovanoviča so v mreži trenutno najbolj nezadovoljni z aroganco, ki jo po njihovem kaže vodstvo ŠOU. Ta se, kot je dejal, kaže v tem, da jih predsednik študentskega zbora in direktor ŠOU v zadnjih tednih ovirata pri sklicu izrednega zasedanja študentskega zbora, kar se mu zdi nedopustno. Po njegovih besedah namreč pravila določajo, da lahko v primeru, če predsednik ne skliče seje, sejo skličejo predstavniki zbora sami, vendar jim osebje ŠOU pri tem po njegovih besedah ni želelo nuditi tehnične podpore.
Mrežo tudi moti, da se je "ŠOU preveč zbirokratizirala in da je s finančnega vidika neučinkovita. Upravlja s 5,5 milijona evrov študentskega denarja, od katerih skoraj polovico porabi za svoje delovanje," je dejal Milovanovič in dodal, da ŠOU tudi zato potrebuje korenito reformo.
Teze naj bi v prvi vrsti opozarjale na nepravilnosti in nedemokratične ukrepe, ki jih po mnenju mreže izvaja trenutna oblast na ŠOU v Ljubljani, kot tudi strokovne službe. Dodali so, da teze poudarjajo tudi ključne točke študijske in študentske problematike.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.