Slovenija

91 kandidatov za 7 mest

Ljubljana, 15. 05. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Polona Movrin
Komentarji
0

Iztekel se je rok za vložitev kandidatur za evropske volitve. Za sedem poslanskih mest v Evropskem parlamentu se bo potegovalo 13 list oziroma kar 91 kandidatov. Sestava list je zelo pestra. Na njih so - poleg politikov - tudi poslovneži, vrhunski športniki in celo zakonski pari.

Jelko Kacin
Jelko Kacin FOTO: POP TV

Največja vladna stranka LDS, ki je listo sestavila skupaj z DeSUS, je za nosilca postavila Jelka Kacina. Barve stranke upokojencev pa zastopa Vinko Gobec. Med kandidati najdemo tudi predsednika uprave Krke Miloša Kovačiča in nekdanjo vrhunsko teniško igralko Mimo Jaušovec.

ZLSD je po manjših zapletih za nosilca liste postavila Aurelija Jurija.

Borut Pahor in Aurelio Juri
Borut Pahor in Aurelio Juri FOTO: POP TV

Na zadnjem mestu pa je predsednik stranke Borut Pahor, ki je bil sprva mišljen kot nosilec liste, a si je premislil.

Največja opozicijska stranka SDS stavi na Miho Brejca, četrti na listi pa je slovenski veleposlanik pri zvezi Nato Matjaž Šinkovec.

Janez Podobnik in Franc But
Janez Podobnik in Franc But FOTO: POP TV

Prvi na listi NSi je Lojze Peterle, ki naj bi na volitvah s svojo prepoznavnostjo speljal nekaj glasov tudi Slovenski demokratski stranki. Nekaj časa je bila v igri možnost, da bi stranki nastopili skupaj, a sta se potem odločili za ločeni listi.

SLS je po tehtanju Podobnik - But, za nosilca liste postavila Franca Buta, Janez Podobnik pa se je umaknil na zadnje mesto.

Sašo Peče in Zmago Jelinčič
Sašo Peče in Zmago Jelinčič FOTO: Dare Čekeliš

SNS je za prvega na listi postavila svojega predsednika Zmaga Jelinčiča Plemenitega, sledi pa mu Sašo Peče.

SMS pa je skupaj z Zelenimi Slovenije na prvo mesto postavila Alenko Paulin, zaradi česar je prišlo do razkola v stranki in do ustanovitve nove stranke.

Kandidati tudi iz neparlamentarnih strank

Za Evropo kandidira tudi šest neparlamentarnih strank oziroma nestrankarskih list.

Alja Brglez
Alja Brglez FOTO: POP TV

Stranka koprskega župana Borisa Popoviča Slovenija je naša je na prvo mesto postavila nekdanjo direktorico vladnega urada za informiranje Aljo Brglez, Boris Popovič je na zadnjem mestu, med kandidati pa je tudi nogometaš Mladen Rudonja.

Nekdanji obrambni minister Alojz Krapež, ki je moral odstopiti s položaja, ker naj bi zlorabil položaj, a je primer na sodišču zastaral, je nosilec liste Demokratske stranke Slovenije.

Leo Šešerko
Leo Šešerko FOTO: POP TV

Nekdanji poslanec in župan Ajdovščine Marjan Poljšak je prvi na listi Nacionalne stranke dela. Sicer pa je lista družinsko obarvana. Druga na listi je namreč Poljšakova partnerica, tretje in četrto mesto pa prav tako zaseda zakonski par.

Stranka slovenskega naroda je na prvo mesto postavila ljubljanskega mestnega svetnika Mihaela Jarca, ki je te dni zbiral podpise proti ljubljanski županji Danici Simšič. Na listi je tudi avtoprevoznik France Beg, ki je novembra lani izjavil, da je predsednik države Janez Drnovšek vpleten v afero z avtoprevozniškimi dovolilnicami.

Nekdanji podpredsednik Demosove vlade Leo Šešerko je nosilec liste Stranke ekoloških gibanj.

Glas žensk Slovenije pa stavi na ekonomistko Darjo Lampe.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta