Na Velikem Osolniku še danes ležijo polena, ki naj bi jih 4. januarja žagala Julija Adlešič. Po scenariju, ki so ga vpleteni predstavili policiji, naj bi 21-letnico na rezilo krožne žage porinil pes.
"Tukaj. Hotela je, da postavim mizo in da se to odžaga," je v torek skesano razlagal Gorazd Colarič, oče Sebastiena Abramova, osumljenega pomoči pri goljufiji.
Da je nesreča nenavadna, so prvi posumili policisti. Ob prihodu na kraj dogodka ob žagi praktično ni bilo krvi, roka pa je ležala na zidu. Nemudoma so jo odpeljali na UKC. Odrezan ud je mogoče reimplantirati še ure po nesreči, razlaga Klemen Rogelj, dr. med., specialist plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije: "Okno za tovrstne poškodbe je nekje šest ur."
Kot danes razkriva Večer, naj bi sume na zrežirano nesrečo za policisti kmalu opazili tudi kirurgi. Presenetili so jih gladek rez in nepoškodovani prsti na odrezani roki. Večina poškodb udov namreč le redko omogoča reimplantacijo.
"Tovrstne poškodbe, v smislu makroreimplantacij, kar pomeni proksimalno od zapestja, je relativno malo. Gre za posamične primere. Enega ali dva na leto," še pravi Rogelj.
Naslednje presenečenje za zdravnike pa je bil prvi pregled pacientke po odpustitvi iz bolnišnice. 21-letnica je imela na roki ozebline. Roko naj bi si tiščala v zamrzovalnik, da bi ji odmrla.
"Če daš to v zamrzovalnik in tkivo zamrzne, se življenje nato ne more več vzpostaviti," razlaga kirurg Aleš Leskovšek. Večurno delo številčne ekipe kirurgov UKC bi lahko bilo tako povsem zaman.
Goljufijo so naposled odkrile tudi zavarovalnice. Sklenitev petih življenjskih zavarovanj mesec pred nesrečo so le stežka videli kot naključje.
KOMENTARJI (229)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.