
Znana alpinista so na brniškem letališču pričakali člani družine, dva sinova in žena pogrešanega Šepiča. Na Brniško letališče je prišel tudi Andrej Štremfelj z ženo Marijo, ki je bil Šepičev najpogostejši gorski vodnik.
Škarja in Podgornik sta Šepičevi ženi lahko izročila le uradno listino o pogrešani osebi.
S tem se je zaključila obsežna akcija intenzivnega iskanja pogrešanega člana odprave na himalajski osemtisočak Daulagiri. Pri iskanju jim je pomagal tudi helikopter, ki je opravil 20 ur letenja, ob Škarji in Podgorniku pa je sodelovalo še 15-20 šerp, preostali člani odprave, deset domačinov in še šest drugih ljudi.
Za tistega, ki bi Šepiča našel, je razpisana nagrada 1000 ameriških dolarjev. Iskanje tako še poteka, le da ga zdaj nadaljujejo domačini, ki jih je, glede na začetek pašne sezone, vse več na območju iskanja. Upanje tako še vedno ostaja.
Za prekinitev iskalne akcije so se odločili, "ker je od izginotja minilo že 11 dni, ker smo preiskali vse, kar je mogoče in ker po tolikšnem času človek nima nobenih možnosti, da bi preživel v takšnih razmerah in na taki višin," je povedal Škarja.
Kot je povedal Škarja, se je Šepič najverjetneje usmeril na pot, ki se mu je zdela prava, potem pa je zašel v brezpotju. Iskali so ga na 15 km dolgem in 2-2,5 širokem področju, ki je prepredeno s soteskami, prepadi in slapovi. Skratka, na zelo divjem terenu.
Pri tokratni iskalni akciji je šlo za najbolj obsežno iskanje katerega od Slovencev v Himalaji, pri čemer je treba podariti, da se na takšen način ni še nihče izgubil. Znana sta primera dveh izgubljenih trekingašev, ko je eden padel v prepad, drugega je odnesla narasla reka.

Kot je povedal Peter Podgornik se je med iskanjem tudi sam izgubil, vendar se je uspel rešiti s pomočjo navigacijske naprave GPS.