Omenjeno izjavo je Đogić označil za neresnično, saj je "v službi poudarjanja stereotipov in predsodkov proti slovenskim muslimanom". Po njegovem mnenju takšen pristop škoduje dobrim odnosom med katoliško cerkvijo in Islamsko skupnostjo v Sloveniji, vodi k nestrpnosti in prekinjanju dialoga. Mufti meni, da je ljubljanski nadškof in metropolit z omenjeno "prekršil 63. člen ustave Slovenije". Po tem ustavnem členu je protiustavno vsakršno spodbujanje k narodni, rasni, verski ali drugi neenakopravnosti ter razpihovanje narodnega, rasnega, verskega ali drugega sovraštva in nestrpnosti, kar pa je po mnenju Rodetova izjava prekršila.

Đogić je v izjavi za javnost zapisal, da je nad metropolitovo izjavo razočarana vsa muslimanska javnost v Sloveniji. Kot je pojasnil mufti, "gledano s teološkega vidika mošeja in cerkev pripadata kategoriji molilnic in med njima ni generalne razlike." Po Đogićvem mnenju je "zelo vprašljivo in subjektivno, ko vrhovni verski vodja trdi, da v njegovi cerkvi ljudje molijo, medtem ko v ostalih molilnicah, t.i. mošeji, ljudje ne molijo, temveč se ukvarjajo s politiko". Ključno za Đogića pri omenjeni izjavi je vprašanje, na kakšno politiko je mislil Rode. V Islamski skupnosti v Sloveniji imajo vtis, da je Rode "napeljeval na politiko nasilja, kar ne more pustiti ravnodušnega niti enega vernika niti državljana".

Mutfi: Rode jasno proti gradnji mošeje
Mufti Đogić je prepričan, da se je v omenjeni izjavi Rode jasno izrazil proti izgradnji Islamskega centra in s tem povzročil škodo Islamski skupnosti v Sloveniji. V izjavi za javnost Đogić Rodeta sprašuje, ali je izgradnja mošeje v nasprotju s slovensko ustavo. "Ali s takšno izjavo kot verski dostojanstvenik in državljan Slovenije meni, da je drugim potrebno prepovedati tisto, kar bi sebi dovolil. Ali je nasprotovanje izgradnji mošeje v duhu krščanske morale in generalne etike? Ali je to uradno stališče Rimskokatoliške cerkve," se je še vprašal Đogić. Ob tem je opozoril, da krščanstvo in islam pripadata isti civilizacijski in kulturni tradiciji skupnega duhovnega praočeta Abrahama.
Škofovska konferenca je presenečena

Tiskovni urad Slovenske škofovske konference (SŠK) je izrazil presenečenje nad odzivom slovenskega muftije. Tiskovni urad je v pojasnilu zanikal Djogićeve navedbe, da se je nadškof Rode izrazil proti gradnji džamije. Prav tako so kot "samovoljno in zlohotno do najvišjega predstavnika katoliške Cerkve na Slovenskem" označili Djogićevo trditev, da je nadškof Rode z izjavo, da "je mošeja politični center, medtem ko je cerkev duhovni center", napeljeval "na politiko nasilja". Ob tem je Tiskovni urad SŠK ugotovil, da stališča slovenskega muftija, zapisana v izjavi za javnost, ne koristijo dobrim odnosom med kristjani in muslimani.
V pojasnilu škofovske konference so navedli, da je nadškof Rode v pogovoru na Pop tv na vprašanje, kakšno je njegovo stališče do izgradnje džamije v Ljubljani, rekel, da ne želi odgovoriti, ali je za ali proti. "Ob tem je omenil splošno znano in sprejeto dejstvo, da je džamija v muslimanskem pojmovanju nekaj drugega, kot je cerkev za kristjane. V skladu z islamskim izročilom ima džamija poleg duhovne tudi družbeno, kulturno in politično razsežnost," je navedel tiskovni urad SŠK.
V zvezi z vprašanjem, ki ga je mufti postavil nadškofu, pa so v tiskovnem uradu odgovorili, da je izdajanje dovoljenj za gradnjo džamije ali drugih verskih objektov stvar slovenske politične in upravne oblasti. "V Republiki Sloveniji sta Cerkev in država ločeni," so poudarili.