Pred nekaj leti je bil golf šport, kjer so blesteli igralci, ki že na prvi pogled niso bili redni gostje telovadnic. John Daly in Miguel Angel Jimenez sta tipična predstavnika golfistov zrele generacije, ki radi uživajo tudi v vsakdanjih radostih življenja.
Ob prihodu nove generacije športnikov na zelenicah, ki ob vadbi tehnike veliko časa preživijo tudi v telovadnicah, je zanimivo, da boemski pristop očitno še ni povsem stvar preteklosti.
Nazadnje je uspešnost tovrstne strategije dokazal Carl Petterson. Švedski golfist (zdaj ameriški državljan) je na turnirju RBC Heritage zmagal s petimi udarci naskoka pred najbližjim zasledovalcem in tako petič v karieri stopil na najvišjo stopničko na ameriški profesionalni turneji.
Glede na to, da ne sodi med tipične predstavnike nove generacije v fizičnem pogledu izredno dobro pripravljenih igralcev, njegove izjave po koncu turnirja niso bile presenetljive:
"Čeprav na pogled nisem podoben vrhunskemu športniku, to še ne pomeni, da nisem športnik. Vedeti morate, da golf ni maraton, temveč hoja po 18. luknjah."
V nadaljevanju pa svoje dosežke še dodatno začinil z izjavami o zakulisju svojega uspeha:
"Pred časom sem imel občutek, da moram več pozornosti nameniti telesni pripravljenosti. Takrat sem kar precej shujšal, toda hkrati s kilogrami sem izgubil tudi svojo tehniko. Toda videl sem, da to ni moj recept za uspeh.
Odločil sem se za "dieto" desetih piv in zavojčka sladoleda na večer in hitro dobil nazaj pravo postavo," je svoj recept za vrnitev v zanimivo analizo strnil Petterson, ki je s svojim nenavadnim pristopom k tekmovalnemu golfu poskrbel za številne polemike.