V družinah, ki imajo alkoholika, obstaja genetska obremenjenost, vzorci se prenašajo in približno polovica otrok čez čas zapade v alkoholizem, pojasni družinska terapevtka Anica Pišl, ki že 30 let pomaga posameznikom in družinam pri rehabilitaciji od alkohola.
Obiskali smo tudi komuno v okolici Divače, kjer se od alkohola uspešno zdravijo tri osebe. Okoli 15 ljudi vsako leto poišče pomoč v komuni, razloži Zvonko Horvat Žnidaršič, ki je idejni vodja zdravljenja v komunah v Sloveniji in vodi terapevtski program Skupnost Srečanje. Program zdravljenja traja skoraj dve leti. Namen je, da odvisnik začne delati na sebi in se v treznem stanju nauči biti odgovoren in zadovoljen. "Človek, ki v treznem stanju ni sam s sabo zadovoljen, ni srečen in ni v ravnovesju, bo prej kot slej ponovno posegel po psihoaktivnih substancah, tudi po alkoholu."
Komuna je zelo zanesljiva pot, ki odvisnikom zagotavlja dolgoročno uspešnost. Delujejo kot skupnost, v kateri pomagajo drug drugemu.
Celoten prispevek bo objavljen v oddaji Preverjeno, nocoj ob 22.15 na POP TV in VOYO.
KOMENTARJI (128)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.