Psihologinja in psihoterapevtka dr. Tijana Mirović OŠ Vladislava Ribnikarja dobro pozna, saj je bila kot otrok tudi sama učenka te šole. Vse od tragedije dalje je v kontaktu s starši in otroki, ki zaradi hude travme potrebujejo psihološko pomoč. Odgovora na to, ali bi se tragedijo dalo preprečiti, nima.
A poudarja, da obstajajo preventiva in mehanizmi, ki bi se jih morali posluževati na vseh nivojih družbe. "Otroke moramo že zelo zgodaj učiti, da prepoznajo svoja čustva, da jih razumejo, da se o njih govorijo. Naučiti jih moramo, kako se spopadati s problemi. Del tega procesa mora biti tudi šolski sistem. Mislim, da to mora iti vse do vrha, ker menim, da je prava preventiva dober vrednostni sistem, ki ga pri nas že dolgo ni."
Pogovarjali smo se tudi s Slovenko, ki z družino že 6 let živi v Beogradu. Ima dve hčerki, ki hodita v prvi in drugi razred osnovne šole. "Že v prvem razredu imamo primer dveh fantov, ki so ju prejšnji teden izključili iz šole, pa je to prvi razred, isto zaradi nasilja v šoli, zaradi 'bullyinga'. To so otroci, stari 6 let," pripoveduje Sonja Vrščaj.
Pogovarjali smo se s prijatelji, znanci žrtev strelskega napada. Pa tudi o tem, kdo seje nasilje in zakaj. Kakšne so posledice populističnih izjav srbskega predsednika in kako je država posredovala informacije o dveh napadih, v katerih je umrlo 17 ljudi.