Korona

'Ukrajina blizu zdravstvene katastrofe', Belgija premešča del bolnikov v Nemčijo

Zagreb / Budimpešta / Dunaj, 03. 11. 2020 12.06 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 12 min
Avtor
STA, Ti.Š.
Komentarji
34

Na Hrvaškem znova beležijo najvišje dnevno število umrlih za covidom-19. Podobno je tudi v slovenski vzhodni sosedi, madžarske oblasti pa so ob tem napovedale zaostritev ukrepov za zajezitev virusa. Evropskim državam, ki zaostrujejo ukrepe za zajezitev novega koronavirusa, pa se pridružujejo še Avstrija, Grčija in tudi Švedska. Iz Ukrajine medtem poročajo o vse večji obremenitvi zdravstvenega sistema. Na Novi Zelandiji pa so potrdili prvo lokalno okužbo po desetih dneh.

Laboratorij

Na Hrvaškem so v zadnjih 24 urah ob opravljenih 7013 testih potrdili 1427 novih okužb z novim koronavirusom. Umrlo je 34 bolnikov s covidom-19, kar je največ v enem dnevu od izbruha epidemije na Hrvaškem spomladi letos, je sporočil hrvaški štab civilne zaščite. Na ventilatorjih je prvič doslej priključenih več kot 100 bolnikov.

V zadnjem tednu je pri naših južnih sosedih sicer skupno umrlo 158 bolnikov s covidom-19.

Od 25. februarja, ko so na Hrvaškem zabeležili prvi primer okužbe z novim koronavirusom, je covid-19 terjal že 628 smrtnih žrtev. Najvišje dnevno število na novo okuženih so pred tem zabeležili prejšnji četrtek, ko so potrdili 2776 novih okužb. Od izbruha epidemije so na Hrvaškem potrdili 54.087 okužb, okrevalo je 39.380 ljudi, trenutno jih je v samoizolaciji 26.888. Opravili so nekaj manj kot 514.200 testov, so še dodali v današnjem sporočilu.

Hrvaški epidemiologi ocenjujejo, da bo število v naslednjih dneh nihalo, ne izključujejo pa niti možnosti, da bi v enem dnevu zabeležili več kot 3000 na novo okuženih.

Glede na objavljene podatke lokalnih štabov civilne zaščite je bilo v preteklih 24 urah največ novih primerov okužb na območju Zagreba, kjer so jih potrdili 331. V primorsko-goranski županiji je bilo 91 novih okužb, v istrski pa 46.

Na Hrvaškem je trenutno 14.079 aktivno okuženih. V bolnišnicah zdravijo 1191 bolnikov s covidom-19, na ventilatorjih jih je 112, kar je največ doslej. V bolnišnicah imajo sicer približno 600 ventilatorjev, hrvaška vlada pa je naročila še dodatne.

Hrvaški premier Andrej Plenković je ocenil, da ukrepi, ki so jih uvedli, že kažejo rezultate. To po njegovih besedah potrjuje primerjava današnjih številk o novih okužbah s tistimi iz prejšnjega torka. "Zapiranje gospodarstva in uvajanje policijske ure nista opciji, ker nista nujni," je poudaril Plenković na seji parlamenta, na kateri je odgovarjal na poslanska vprašanja.

Medtem je pred klinično bolnišnico Dubrava v Zagrebu protestiralo več deset zaposlenih, ki niso zadovoljni z razmerami v bolnišnici, ki jo je ministrstvo za zdravje določilo za zdravljenje bolnikov s covidom-19. Poudarili so, da so zato morali odpovedati preglede in zdravljenje vseh svojih drugih bolnikov.

Zdravniki, medicinske sestre in negovalke so novinarjem predstavile številne težave, s katerimi se soočajo pri delu. Izpostavili so pomanjkanje osebja na vseh ravneh, zdravljenje bolnikov v neustreznih prostorih ter obrabljene električne instalacije in medicinsko opremo. Pred nekaj dnevi so zaradi pomanjkanja elektrike imeli težave tudi na oddelku z ventilatorji.

Na ministrstvu so pojasnili, da so nekdanjo jugoslovansko vojaško bolnišnico v Dubravi izbrali, ker ima najboljše pogoje za zdravljenje bolnikov s covidom-19. Vse ostale njihove paciente bodo razporedili v druge zagrebške bolnišnice. Bolnišnica v Dubravi je najbolj sodobna hrvaška bolnišnica, ki je prve paciente sprejela leta 1988.

Zaradi epidemije covida-19 so odpovedali tudi največji knjižni sejem na Hrvaškem in enega največjih v regiji, Interliber. Čeprav so bili za izvedbo sejma, ki naj bi potekal med 10. in 15. novembrom, že sprejeti ustrezni ukrepi, so organizatorji potrdili, da so 43. Interliber odpovedali. Založniki zato pripravljajo alternativni program.

Naši sosedje pa uporabljajo tudi hitre antigenske teste na novi koronavirus. Kot so pojasnili v hrvaškem zavodu za javno zdravstvo (HZJZ), jih lahko uporabljajo pri ljudeh, ki imajo simptome bolezni največ pet dni. Če je hitri test znotraj petih dni od začetka simptomov negativen ali je minilo več kot pet dni od prvih simptomov, je treba osebo testirati tudi s testom PCR, so poudarili. Pojasnili so, da hitri testi niso tako zanesljivi kot testi PCR, zato je treba negativen antigenski test potrditi s testom PCR.

Medtem so največjo športno dvorano na Hrvaškem, zagrebško Areno, pripravili za sprejem bolnikov s covidom-19, ki jih je v hrvaških bolnišnicah vse več. Iz zagrebškega mestnega urada za zdravstvo so ob tem sporočili, da so pripravljeni tudi na sprejem občutno višjega števila bolnikov, kot jih imajo zdaj.

Na Švedskem zaostrujejo ukrepe

Švedska ob slabšanju epidemiološke slike zaostruje ukrepe za zajezitev novega koronavirusa. V kavarnah in restavracijah bo lahko po novem za eno mizo sedelo največ osem ljudi. Ob tem so na dodatne regije razširili priporočila glede druženja. Švedski premier Stefan Löfven je opozoril, da so razmere v državi zelo resne.

Del belgijskih bolnikov s covidom-19 bodo premestili v Nemčijo.
Del belgijskih bolnikov s covidom-19 bodo premestili v Nemčijo. FOTO: AP

"Vidimo, da se razmere razvijajo v napačno smer - razmere so zelo resne," je povedal švedski premier. Dodal je, da je na intenzivni negi več bolnikov s hudo obliko covida-19 in da bo verjetno število smrtnih žrtev naraslo.

Ministrica za zdravje Lena Hallengren je povedala, da petino vseh bolnikov na intenzivni negi predstavljajo bolniki s covidom-19. Država se je zato odločila za zaostritev ukrepov za zajezitev virusa. V kavarnah in restavracijah bo lahko po novem za eno mizo sedelo največ osem ljudi.

Poleg tega so oblasti še za tri švedske regije izdale priporočilo, naj se ljudje ne srečujejo s člani drugih gospodinjstev in naj se izogibajo javnemu potniškemu prometu. Priporočili so jim tudi, naj se izogibajo srečanjem in kulturnim dogodkom ter zaprtim javnim prostorom, kot so trgovine, muzeji, knjižnice in fitnesi.

Ta priporočila, ki niso pravno zavezujoča, zdaj veljajo za približno 70 odstotkov Švedov. "Pred nami je dolga in težka zima. Nujno je, da vsi naredimo vse, kar lahko, da zajezimo širjenje okužb," je ob tem povedal vodja švedskega inštituta za javno zdravje Johan Carlson.

Na Švedskem, ki ima 10,3 milijona prebivalcev, so doslej potrdili skoraj 135.000 primerov okužbe z novim koronavirusom in skoraj 6000 smrtnih žrtev covida-19.

Ukrajina na robu zdravstvene katastrofe

Ukrajina je blizu zdravstvene katastrofe, je v luči slabšanja epidemioloških razmer v državi posvaril ukrajinski minister za zdravje Maksim Stepanov. V zadnjem dnevu so zabeležili okoli 8900 novih okužb, kar je največ v enem dnevu doslej.

"Prešli smo točko brez povratka in smo blizu katastrofe," je Stepanov dejal v ukrajinskem parlamentu. Posvaril je, da "najhujše šele prihaja".

"V primeru 100-odstotne zasedenosti postelj bomo primorani v triažo," je poudaril, pri čemer bodo po njegovih besedah "imeli prednost tisti, ki imajo boljše možnosti za preživetje".

V Ukrajini, ki ima skoraj 40 milijonov prebivalcev, so sicer v zadnjem dnevu znova zabeležili dnevni rekord okužb z novim koronavirusom. Potrdili so jih 8899. Skupaj se je v državi okužilo več kot 411.000 ljudi, umrlo jih je več kot 7500.

Trenutno je zasedenih že več kot 67 odstotkov od 52.000 postelj, ki so v ukrajinskih bolnišnicah namenjene bolnikom s covidom-19, kažejo podatki ukrajinskega ministrstva za zdravje.

Francija in Belgija v Nemčijo premeščata del bolnikov s covidom-19

Francija načrtuje, da bo v prihodnjih dneh v Nemčijo premestila del bolnikov s covidom-19, saj so nekatere bolnišnice preobremenjene, je napovedal Frederic Valletoux, predsednik združenja francoskih bolnišnic FHF.

Pojasnil je, da v prihodnjih desetih dneh načrtujejo premestitev bolnikov iz močno prizadete severne regije Hauts-de-France, pa tudi iz drugih delov države, saj pričakujejo, da bodo intenzivni oddelki v Franciji polni.

Nekatere bolnike so že premestili v druge bolnišnice po državi, še posebej v Bretanjo, kjer je relativno malo bolnikov s covidom-19, je dodal.

Zaradi strmega porasta okužb z novim koronavirusom naj bi vlada ob že uveljavljenih karantenskih ukrepih razmišljala tudi o vnovični uvedbi policijske ure v Parizu. Vlada sicer odločitve še ni sprejela. Bolnišnice v prestolnici in njenih predmestjih se hitro polnijo, saj je na območju veliko primerov covida-19.

Francija je že na vrhuncu prvega vala epidemije v marcu in aprilu več deset bolnikov s covidom-19 premestila v bolnišnice v Nemčiji, pa tudi v Avstriji, Luksemburgu in Švici. V Franciji so v ponedeljek poročali o rekordnih 52.518 novih okužbah z novim koronavirusom v 24 urah. Umrlo je še 418 bolnikov. V ponedeljek se je v bolnišnicah zdravilo 25.143 bolnikov s covidom-19, od tega več kot 3720 na intenzivni negi. Več kot 3700 jih je nazadnje intenzivno zdravljenje potrebovalo 3. maja.

Podoben načrt imajo tudi v Beligiji, kjer se znova soočajo s povečanim številom okužb. Belgija je namreč že v prvem valu zabeležila nadpovprečno visoko število smrti. Trenutno je hospitaliziranih 7231 ljudi, več kot 1300 pa se jih nahaja na intenzivni negi. V Beligiji je tako začelo primanjkovati bolniških postelj.

Zato so se belgijske oblasti z Nemčijo dogovorile za prevzem deleža covid bolnikov. Premeščanje se je že začelo, številne so v Nemčijo prepeljali s helikopterji. Večinoma gre za bolnike, ki so priključeni na ventilatorje. Konec prejšnjega tedna so v Nemčijo z vozili nujne medicinske pomoči že prepeljali 15 oseb.

V prvem valu se je sicer v Nemčiji zdravilo 230 pacientov iz Italije, Francije in Nizozemske. 

V Srbiji najvišje dnevno število okužb s koronavirusom

V zadnjih 24 urah so v Srbiji potrdili 1878 novih primerov okužbe z novim koronavirusom, kar je največ doslej. Po 10.962 testih so največ okužb, kar 943, potrdili v Beogradu, sledita Novi Sad s 147 in Kragujevac s 124 okužbami. Pozitivnih je tako bilo nekaj več kot 17 odstotkov testiranih.

Umrlo je še 11 bolnikov s covidom-19, so sporočili z ministrstva za zdravje.

Kar polovico potrjenih okužb v zadnjem dnevu v Srbiji so zabeležili v prestolnici Beograd.
Kar polovico potrjenih okužb v zadnjem dnevu v Srbiji so zabeležili v prestolnici Beograd. FOTO: AP

V bolnišnicah se zdravi 1397 bolnikov s covidom-19, od katerih jih je 49 na ventilatorjih. V državi so doslej potrdili 51.083 okužb, umrlo je 844 bolnikov.

Orban napovedal izredne razmere: na Madžarskem 84 novih smrtnih žrtev covida-19

Madžarski premier Viktor Orban je sporočil, da bodo zaradi epidemije novega koronavirusa na Madžarskem s polnočjo znova uvedli izredne razmere. Uvedli bodo tudi policijsko uro, ki bo veljala od polnoči do 5. ure zjutraj

Na Madžarskem je v zadnjih 24 urah umrlo 84 bolnikov s covidom-19, kar je prav tako največ v enem dnevu od začetka epidemije. Z novim koronavirusom se je v zadnjem dnevu okužilo še skoraj 4000 ljudi, kažejo podatki madžarskih oblasti. Te napovedujejo zaostritev ukrepov za zajezitev virusa.

V slovenski vzhodni sosedi je v zadnjem dnevu umrlo še 84 kovidnih bolnikov, kar je največ doslej. (Na fotografiji preverjanje temperature pri vozniku na meji z Madžarsko.)
V slovenski vzhodni sosedi je v zadnjem dnevu umrlo še 84 kovidnih bolnikov, kar je največ doslej. (Na fotografiji preverjanje temperature pri vozniku na meji z Madžarsko.) FOTO: AP

Skupaj je ta bolezen v slovenski vzhodni sosedi zahtevala 1973 smrtnih žrtev, povzemajo podatke madžarskih oblasti tuje tiskovne agencije.

Ob tem se je v zadnjih 24 urah na Madžarskem okužilo še 3989 ljudi, skupaj pa 86.769. Aktivno okuženih je 63.940 ljudi. V bolnišnicah je 4767 kovidnih bolnikov, od tega jih je 348 priključenih na medicinske ventilatorje.

Finančni ministri držav v območju evra bodo na virtualnem zasedanju razpravljali o finančnih in gospodarskih posledicah pandemije covida-19. Sestanka se bo udeležila tudi direktorica Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni (ECDC) Andrea Amon, ki bo poročala o razvoju pandemije.

Na športnih dogodkih, v gledališčih in kinodvoranah bodo morali zmanjšati število gledalcev, tako da bo lahko zaseden vsak tretji sedež, obvezno pa bo nošenje zaščitnih mask. V primeru kršitev je napovedal globe ali pa celo takojšnje zaprtje. Orban je pozval poslance, naj izredne razmere - t.i. posebni pravni red, ki omogoča vladi odločanje z dekreti - uvedejo za 90 dni.

Izredne razmere so v državi veljale že med prvim valom epidemije. Vlada jih je uvedla 11. marca. Parlament je nato 30. marca sprejel zakonodajo, s katero je izredne razmere podaljšal za nedoločen čas. S tem se je praktično odpovedal svojim pristojnostim, Orban pa je lahko vladal neomejeno do odprave izrednih razmer, saj je vlada lahko odločala z odloki

Šef premierjevega kabineta Gergely Gulyas je sicer že v ponedeljek zvečer napovedal zaostritev ukrepov za zajezitev virusa.

Zaostrovanje ukrepov na Nizozemskem, več kot 20.000 okužb v Veliki Britaniji

Nizozemski premier Mark Rutte je sporočil, da bodo delno zaprtje zaradi epidemije novega koronavirusa za dva tedna razširili še na muzeje, kinodvorane, živalske vrtove, zabaviščne parke in druge javne kraje, da bi zmanjšali stike in omejili gibanje ljudi.

Kljub padanju števila novih okužb v zadnjih dneh je vlada tudi svetovala državljanom, naj ne potujejo v tujino do sredine januarja. Število obiskovalcev v gospodinjstvu pa so omejili na dva.

Rutte je dejal tudi, da morajo uvesti policijsko uro v najbolj prizadetih območjih. "Ne gre nam slabo, a ne gre nam niti dobro. Število okužb mora padati hitreje," je poudaril na novinarski konferenci.

Nizozemska se v drugem valu epidemije sooča z eno največjih stopenj okužb v Evropi, potem ko je mesece imela bolj sproščeno politiko boja proti koronavirusu kot njene sosede.

Število dnevnih okužb z novim koronavirusom je medtem v Veliki Britaniji preseglo 20.000. Poročajo pa o 397 smrtih v zadnjem dnevu.

V Avstriji in Grčiji veljajo zaostreni ukrepi za zajezitev virusa

Evropskim državam, ki zaostrujejo ukrepe za zajezitev novega koronavirusa, pa sta se z današnjim dnem pridružili še Avstrija in Grčija. V Avstriji, ki jo je v ponedeljek pretresel teroristični napad, bo po novem med 20. in 6. uro v veljavi policijska ura, zapirajo se restavracije in hoteli. Za podobne ukrepe na najhuje prizadetih območjih se je odločila tudi Grčija.

Testiranje na koronavirus

V Avstriji, kjer so v ponedeljek poročali o 4135 novih okužbah, so za štiri tedne zaprli kulturne ustanove, pa tudi hotele in restavracije. Možna bosta sicer osebni prevzem in dostava.

Omejili so zasebna druženja: po novem je dovoljeno druženje največ šestih oseb iz dveh gospodinjstev. Prepovedane so tudi poroke in druga podobna praznovanja. Spodbuja se delo od doma.

V ponedeljek zvečer je sicer Avstrijo pretresel teroristični napad v središču Dunaja, v katerem je bilo ubitih najmanj pet ljudi, še 17 pa jih je bilo ranjenih. Notranji minister Karl Nehammer je zgodaj davi sporočil, da iščejo še najmanj enega napadalca. Enega je policija ubila.

Učenci nižjih razredov bodo še naprej obiskovali šolo, starejši in študenti pa se bodo najmanj štiri mesece šolali na daljavo. Odprti ostajajo tudi frizerski in kozmetični saloni, v katerih veljajo poostreni higienski ukrepi. Fitnesi so od zaprti.

Avstrijski minister za zdravje Rudolf Anschober je v ponedeljek dopoldne ljudi pozval k doslednemu upoštevanju ukrepov. Epidemiološke razmere v državi so namreč že alarmantne, bolnišnice pa se soočajo s preobremenjenostjo, je opozoril. Če se bo sedanji trend nadaljeval, bo v drugi polovici novembra stanje že kritično, je dejal minister.

Ukrepe za zajezitev virusa zaostruje tudi Grčija. Na najhuje prizadetih območjih, kot so Atene in Solun, so zaprti klubi, restavracije, kavarne, kinematografi, muzeji in telovadnice. Še naprej pa ostajajo odprte trgovine, šole, frizerski saloni in hoteli. Po državi bo veljala tudi policijska ura od polnoči do 5. ure, maske so po novem obvezne v zaprtih prostorih. Ukrepi bodo predvidoma v veljavi mesec dni.

Nemški glasbeniki s tihimi protesti proti zaustavitvi javnega življenja

Nekaj priznanih nemških orkestrov je medtem s tihim protestom opozorilo na nevarnosti, ki jih po njihovem mnenju za umetnost predstavlja zaustavitev javnega življenja zaradi epidemije covida-19. Münchenski filharmoniki in berlinski ansambel Staatskapelle so tako v ponedeljek svoje nestrinjanje z državnim ukrepom izrazili z minuto molka ob začetku koncerta.

Akciji so se pridružili tudi številni drugi glasbeniki, ki so na Twitterju objavili posnetke igranja brez zvoka.

Italijanska vlada namerava do konca leta sprostiti devet milijard evrov za podporo ukrepom, namenjenih kulturi in turizmu. "Naložbe v kulturo so za Italijo pomembne," je v torek v Rimu poudaril italijanski minister za kulturo in turizem Dario Franceschini.

Glasbeniki menijo, da nemški ustvarjalci v drugem valu epidemije ob zapiranju gledališč, koncertnih prizorišč in muzejev niso dobili dovolj državne podpore. Še posebej ogroženi so, kot poudarjajo, samostojni ustvarjalci, ki niso upravičeni do državnih sredstev, ki so jih sicer prejeli v drugih sektorjih.

Ministrica za kulturo Monika Gruetters se, kot poudarja, močno zavzema za kulturne ustvarjalce in se zaveda, "da omejitve, ki so razumne z vidika zdravja, za ta sektor pomenijo katastrofo".

Nemška vlada je sporočila, da bo zagotovila deset milijard evrov dodatnih sredstev za panoge, ki jih bo vnovična zaustavitev javnega življenja najbolj prizadela.

Na Novi Zelandiji prva lokalna okužba z novim koronavirusom po desetih dneh

Na Novi Zelandiji so potrdili prvi lokalni primer novega koronavirusa po desetih dneh, so sporočile tamkajšnje oblasti. Poročajo še o štirih uvoženih primerih okužbe.

Novozelandske zdravstvene oblasti so ob tem navedle, da gre pri lokalni okužbi za zdravstvenega delavca v posebni namestitvi za samoizolacijo v Christchurchu. Kje se je okužil, za zdaj ni znano. Prve simptome bolezni je dobil v soboto.

Namestitev v Christchurchu sicer uporabljajo za samoizolacijo mornarjev iz Rusije in Ukrajine, ki v državo prihajajo s čarterskimi poleti ribiških podjetij. Zaradi okužbe zdravstvenega delavca bodo morali zdaj v karanteni ostati 24 ur dlje, kot je bilo predvideno.

V državi so sicer v zadnjem dnevu zabeležili še štiri nove uvožene primere okužbe z novim koronavirusom. Skupaj se je na Novi Zelandiji, ki ima okoli pet milijonov prebivalcev, doslej okužilo manj kot 2000 ljudi, umrlo jih je 25.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • praznicna
  • razvlazilec
  • kosilnica
  • orodje bosch
  • vrtna hisa
  • agregat
  • vegira
  • kovinski regal
  • ceplinik
  • radiator
  • lestev
  • cistilec
  • plastici regal
  • delovna miza
  • kovinska omara
  • kovcek

KOMENTARJI (34)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Volga Malek
04. 11. 2020 08.13
+3
Verjetno imajo isti tip Gantarja v Ukrajini kjer so medicinske sestre podplacane, ponizevane, podcenjene, blokirajo se jim standardi in normativi za ZN in oskrbo, ampak vazno da zdravniki imajo neto place med 3500 in 40.000€ neto in so najbolje placani javni usluzbenci kot je to v Sloveniji.
Uporabnik1262524
03. 11. 2020 21.49
+3
Plenkovič pravi, da ni potrebe po policijski uri in zapiranju gospodarstva, pri nas pa udri po siromaku in ga zapri kolk se da ...
larionov
03. 11. 2020 21.08
+2
Dr. Potrcko, samo se Antarktika ti ostane... Tam bojda ni ukrepov
Helix Nebula
03. 11. 2020 21.00
+3
Švedska zaostruje ukrepe? A ni to ogromna država z malo ljudi? Načeloma sam gozn... Kaj so le delali narobe da jim je uspelo zasrat situacijo. P R A Z N A država ! Aia so bol leve narave
pomlad 2020
03. 11. 2020 21.18
+3
@ Helix, Švedska zaostruje ukrepe med drugim tako, da je lahko v restavraciji za eno mizo največ 8 oseb.
TolstojV
03. 11. 2020 20.46
+5
No, še malo pa bodo Srbi množično drveli v Slovenijo na obiske k rodžakom in tako ponovno okužili Slovence. Naša brača ima prosti vstop v Slovenijo ne glede na okuženost! Bravo vlada okužite nas!
Gnile banane
03. 11. 2020 20.36
+0
Poglejte si film Izbruh (Outbreak), mogoče vam v pravi smeri razširi obzorje pogleda, vsaj upam.
proofreader
03. 11. 2020 20.15
+7
Fajonova je raje na varnem v Sloveniji kot v Belgiji, bo Janša vse zrihtal.
Klampfman
03. 11. 2020 20.01
+14
Švedski model se sesuva. A je to zato, ker je bil dr. Potrč na obisku?
proofreader
03. 11. 2020 20.16
+3
Animal_Pump
03. 11. 2020 20.34
+1
Z migranti bo šel nazaj...ker bodo tudi oni pobegnili.
borec91
03. 11. 2020 20.44
+0
se tudi nas pa smo ze pol leta v diktaturi oni pa ne
Animal_Pump
03. 11. 2020 20.49
+1
Oni se znajo obnašat ukrepom primerno...pri nas pač ne.
pravisprehajalec
03. 11. 2020 19.56
+12
'Ukrajina blizu zdravstvene katastrofe', Tam življenje nikoli ni kaj preveč veljalo. Verjamem pa, do so sestre kot na kakšnem izboru za miss....
pravisprehajalec
03. 11. 2020 20.01
+5
Oziroma ko umiraš misliš, da so se že angeli spustili po tebe....
HŽV
03. 11. 2020 19.55
-3
Danes grem na hrvaško in mi prbije njihov policaj na meji, kaj se pa greste vi slovenci, bojite se kao koke i sve zatvarate :D
pravisprehajalec
03. 11. 2020 19.57
+5
medus
03. 11. 2020 20.01
+1
kr--en
03. 11. 2020 20.25
+4
medus
03. 11. 2020 19.55
-7
Upajmo da bo kmalu nov val na novi zelandiji, avstraliji, kitajski... Tako se bodo porušile sanje o temu da je lockdown smiselen.
pravisprehajalec
03. 11. 2020 19.57
+5
Ponavljalo se bo, dokler n bo cepiva. Ne moreš kar odpisati del populacije. Ni etično....
medus
03. 11. 2020 20.02
-2
Zapre naj se kdor je ogrožen. Če se želi. Vse drugo je neetično.
Perovskia
03. 11. 2020 20.12
+10
Potem pa podpisi papir, da k boš bolan zgni doma in nisi opravičeno do zdravljenja in se vsi tvoji bliznji
92ddt 1
03. 11. 2020 20.14
+4
Če si brez obveznosti. Potem je lahko reči Zapri se v klet pa čakaj.
borec91
03. 11. 2020 20.46
+2
saj normalni vemo da ni samo skoda je ogromna naredil pa nic
orcus
03. 11. 2020 19.52
+5
Ne morem se vam nacudit zarotniki!! Toliko let hodit v sole pa bit tak tumast!
24ur.
03. 11. 2020 19.37
-2
Če tako slabo zakaj ni proglašena pandemija?! Ah ma dajte prah metat v oči...
bovin
03. 11. 2020 18.27
+6
Ja kaj bo pa sedaj dr. Potrč naredil kam se bo pa sedaj skril Liliki v torbico.
svetskicovek3
03. 11. 2020 17.35
-3
Lazete prevec!
zakotnik
03. 11. 2020 17.07
+3
Madžarska, Švedska, Hrvaška, kaj se delata norca iz nas? Povsod živijo brez lock downa, brez policijske ure...
felix59 drugič
03. 11. 2020 17.01
-5
Za Švedsko je znano , da je bolj razvita od Slovenije , mi pa ni jasno kako je lahko tam za mizo 8 ljudi pri nas pa le šest. Kaj smo mi kaj manj vredni ??
nikhrast
03. 11. 2020 19.59
+6
multifit
03. 11. 2020 16.59
+0
Pa bi šli lahko v lockdown glede na slabih 100 mrtvih na dan
PIERREBRICE
03. 11. 2020 12.46
+7
Madžarska v zaostrovanje ukrepov. Kakšno? Napišite točno! Lockdowna tam ne bo. Vse ostalo so ''drobtinice''.