Med tistimi, ki so bili na hitrem testu najprej pozitivni, na PCR-testu pa nato negativni, je tudi ravnatelj Osnovne šole Prežihovega Voranca v Ljubljani Marjan Gorup.
"Glavni problem je v tem, da je težko zaupati testiranju, kajti podatki govorijo o tem, da so rezultati enega in drugega testa nasprotni. Čeprav je bilo že povedano, da naj se upošteva rezultat zanesljivejšega testa, torej PCR, se kljub temu dogaja, da zdravniki žal ne izbrišejo prve diagnoze, torej pozitivnega hitrega testa, in na ta način ostajamo doma," je v oddaji 24UR ZVEČER pojasnil Gorjup.
Aleksander Stepanovič, direktor Zdravstvenega doma Škofja Loka, pa je povedal, da so mu na ministrstvu za zdravje, ko je spraševal o preverjanju rezultatov hitrih pozitivnih testov pri učiteljih, odgovorili, da takšno preverjanje izvajajo le pri kroničnih bolnikih.
"V šolstvu smo čedalje bolj nezadovoljni," je nato dejal Gorjup in opozoril pred kolapsom šolskega sistema, saj se bojijo, da ob takšnem izpadu zaposlenih zaradi lažno pozitivnih testov pouka več ne bo mogoče izvajati.
Zaenkrat s strani zdravnika še nimam odgovora, ali lahko grem v službo ali ne, je še povedal Gorjup.
Kateri test torej šteje, se zdaj vsi sprašujejo. "Posvetovali smo se z epidemiološko službo in dogovor je, da če je PCR-test negativen, da potem učitelji lahko grejo v službo. Takšna navodila smo tudi predali naprej zdravnikom v našem zdravstvenem domu," pa je pojasnil Stepanovič.
O tem, zakaj bolj ažurno ne osvežujemo rezultatov lažno pozitivnih testov, pa je Stepanovič dejal, da je to vprašanje za zdravstveno ministrstvo oziroma pristojne institucije.
"Hitro testiranje po mojem mnenju prinaša več škode kot koristi," pa je dodal Gorjup in zaključil: "Mislim, da bi morali temu narediti konec."
KOMENTARJI (656)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.