Pogovor po telefonu. "Dober dan, Marko pri telefonu. Naslednji teden gostim poslovne partnerje, pa me zanima, ali bi lahko sestanek organiziral pri vas. – Ne, ne. Ne bo šlo, so me že velikokrat vprašali, pa ne gre."
Prvi poskus: neuspešen. Tako se je vsaj zdelo. A poglejmo prej, kaj o poslovnih sestankih v gostilnah pravijo v Obrtno-podjetniški zbornici. "Kar zadeva ponujanje hrane in pijače, je odlok povsem jasen. Medtem sam odlok ne posega v poslovna srečanja," pojasnjuje direktor OZS, Danijel Lamperger.
Povedano po domače, poslovneži lahko v gostilnah rešujejo svoje poslovne težave, ne smejo pa gasiti žeje in tešiti lakote. A vrnimo se k prvemu poskusu in nadaljevanju pogovora.
"Marko, kdaj pa bi to bilo?"
"Naslednji četrtek."
"*** pokličite, on vam bo odprl."
"Super, super, bom poskusil pri njem."
"Če pa ne, me pokličite nazaj."
Po krajšem spoznavanju bi se očitno dalo dogovoriti marsikaj. Še hitreje je šlo pri drugem sogovorniku.
"V restavraciji zelo težko."
"Kaj pa kakšna druga varianta?"
"Druga varianta zagotovo obstaja, ja."
Za poslovne partnerje sicer ostajajo odprti hoteli in ko gost pride, mu tam lahko zagotovijo obrok, pojasnjuje Lamperger.
Oglasili so se nam tudi gostinci, ki bodo zaradi previdnosti raje ostali še malce zaprti, tudi za poslovna srečanja. Afera Počivalšek je očitno pustila posledice, z malo truda pa se, kot vse kaže, še vedno da organizirati poslovni sestanek v gostilni.
KOMENTARJI (110)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.