Na številnih lokacijah v glavnem mestu. Med mnogimi naselji po državi, ob najrazličnejših cestah, tudi na podeželju. Praktično ni dela Slovenije, kjer največja vladna stranka te dni ne bi sporočala "hvala" – "predvsem tistim, ki pomagajo najranljivejšim skupinam. In pa seveda ozavestiti državljanke in državljane Republike Slovenije, kako pomembno je v času epidemije koronavirusa upoštevati vse ukrepe," pravi Lucija Mlakar, vodja službe za odnose z javnostmi SDS.
Cene v SDS ne razkrivajo. Gre pa za neobičajno plakatno ofenzivo, ki jo je najbogatejša slovenska stranka – sicer ne prvič – lansirala v času, ko ni predvolilne kampanje. A je očitno nastala prav z mislijo na negotov razplet politične krize po presenetljivem padcu prejšnje vlade.
"Tako kot je že povedal predsednik stranke, se je vseskozi pripravljala na morebitne predčasne volitve, in v ta namen smo tudi zakupili plakatna mesta po vsej Sloveniji," dodaja Mlakarjeva.
"Najprej sem mislil, da gre za plakatno akcijo vlade. Šele ko sem malo bolj pogledal, sem opazil, da gre za SDS," pa pravi odgovorni urednik Domovina.je Rok Čakš. Zato dober poznavalec slovenske politične desnice koronapolitične plakate ocenjuje kot spretno marketinško potezo, ko je SDS iz krizne situacije potegnila tudi lastno politično korist. "Politika je vedno boj za oblast in boj za volivce. Medtem ko se koalicijski partnerji, ki so mogoče enako ali pa še bolj zaslužni za nekatere rešitve, striktno ukvarjajo s tem, na kakšen način reševati probleme na svojem področju, je ta stranka sposobna tudi iti v neko drugo dimenzijo."
In stvari v času, ko skoraj nihče drug ne oglašuje, speljati na svoj mlin. Vlada pogosto poudarja, da smo v času epidemije vsi v istem čolnu. A politične zasluge s plakati pobira le največja vladna stranka. Janševi koalicijski partnerji tako ob tem – razumljivo – ne skačejo ravno od veselja. "Jaz tukaj ne vidim nikogar, da si prilašča kakršnekoli zasluge. Vsakdo po svojih močeh dela. Tako da ... Jaz se s plakati ne ukvarjam," pravi predsednik koalicijske NSi Matej Tonin.
Na plakatih so sicer tudi fotografije vojakov in policistov, ki ne smejo biti člani nobene politične opcije. "V policiji si prizadevamo, da bi bila raba naših simbolov vselej nevtralna. Policija je namreč servis vseh ljudi," sporočajo. V SDS pa jih za dovoljenje niso posebej spraševali. "V bistvu ne gre za sodelovanje SDS z obema omenjenima organizacijama. Temveč gre zgolj za našo enostransko zahvalo," na to odgovarja Mlakarjeva.
Kdo bo najbolj spreten v politično-marketinškem boju za oblast, pa se bo na koncu izkazalo na volitvah.
KOMENTARJI (665)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.