Slovenija je v celoti temno rdeča že vse od 23. septembra. Temno rdeč je trenutno tudi preostanek srednje in vzhodne Evrope oziroma EU z izjemo Romunije in polovice Bolgarije, ki sta na tokratnem zemljevidu obarvani v svetlejši odtenek rdeče. Razmere v teh dveh članicah Unije so bile še pred nekaj tedni alarmantne, zdaj pa se očitno občutno izboljšujejo.
Nemčija je razdeljena na dve polovici – jugovzhodno temno rdečo in severozahodno svetlejšo rdečo. Na zahodu Evrope sicer v temno rdeči barvi izstopajo Irska, Danska, Nizozemska in Belgija, kjer te dni beležijo rekordne dnevne poraste okužb z novim koronavirusom od začetka pandemije. Najboljša epidemiološka slika je medtem v Italiji, katere velik del ostaja oranžen. Oranžni so tudi Malta in posamezni deli sicer rdečih držav – Španije, Francije in Švedske. A tudi ti so veliko manjši kot tisti v Italiji.
S temno rdečo barvo so na zemljevidu ECDC označena območja, kjer 14-dnevna incidenca okužb z novim koronavirusom na 100.000 prebivalcev presega 500, pri izračunih pa sicer upoštevajo tudi delež pozitivnih testov. Z oranžno barvo so na zemljevidu označena območja, kjer 14-dnevna incidenca okužb ne presega 75, če je delež pozitivnih testov nad štirimi odstotki, ali kjer 14-dnevna incidenca okužb ne presega 200, če je delež pozitivnih testov pod štirimi odstotki. Med temno rdečo in oranžno je rdeča barva, medtem ko "najboljše" barve, zelene, na zemljevidu ECDC trenutno ni videti.
KOMENTARJI (254)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.