V četrtek je bilo opravljenih tudi 99.215 hitrih antigenskih testov, pozitivne rezultate potrjujejo še z zanesljivejšimi testi PCR.
Po podatkih NIJZ je v državi aktivno okuženih 17.510 oseb, sedemdnevno povprečje števila okužb znaša 1377, 14-dnevna incidenca na 100.000 prebivalcev pa 827.
V slovenskih bolnišnicah zdravijo 553 covidnih bolnikov, od tega 179 na intenzivnem oddelku. Najmlajši hospitalizirani bolnik je star 27 let. V četrtek je umrlo še šest covidnih bolnikov.
Tudi v mariborskem kliničnem centru za uporabo vseh ukrepov za povečanje precepljenosti proti covidu-19
Zaradi naraščajočih okužb in vse večjega deleža omikrona, ki velja za bistveno bolj kužno različico novega koronavirusa, med novopotrjenimi okužbami so se okrepili pozivi stroke k uvedbi obveznega cepljenja proti covidu-19. Med drugim sta to nedavno storila strokovni svet in kolegij infektologov Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana.
K uporabi vseh strokovno utemeljenih ciljev za dosego čim večje precepljenosti prebivalstva pa je pozval tudi strokovni svet UKC Maribor. Kot so zapisali, je v Sloveniji prišlo do kritičnega znižanja nivoja zdravstvenega varstva prebivalstva. Ob vseh življenjih, kolikor jih je v skoraj dveh letih terjala epidemija covida-19, so izjemno prikrajšani tudi bolniki, ki nimajo covida-19, saj je zaradi obravnav covidnih bolnikov bistveno zmanjšana dostopnost do zdravstvenih storitev.
Strokovni svet UKC Maribor zato meni, da je situacija alarmantna in da je treba storiti vse, kar je v naši skupni moči, da pandemijo ustavimo. "Dosledno je potrebno upoštevati vsa navodila stroke. Na nacionalnem nivoju moramo doseči skupen cilj, vsaj 95-odstotno precepljenost, saj prav cepljenje od vseh ukrepov najpomembneje zmanjša tveganje za hud potek bolezni in smrt zaradi covida-19," poudarjajo.
KOMENTARJI (572)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.