Na nas se je obrnila bralka, ki je avgusta lani za sina, dijaka, kupila celoletno subvencionirano vozovnico za šolsko leto 2020/2021, da se lahko pripelje v šolo in nazaj domov. Kot je znano, so se šolska vrata za dijake zaprla 15. oktobra lani, od takrat tako tudi dijaki vozovnic ne uporabljajo več, saj se šolajo od doma. Bralko upravičeno skrbi, kaj bo z vozovnicami, saj so te neizkoriščene že tri mesece. Ko bodo pretekle, pa bodo morali kupiti nove.
Na infrastrukturnem ministrstvu so sicer 18. novembra izdali sklep o podaljšanju veljavnosti terminskih vozovnic, med katere sodijo tudi letne vozovnice, in prav za slednje je v sklepu zapisano, da jih bodo podaljšali do 31. avgusta. A to dijakom ne pomaga prav veliko, saj so julija in avgusta počitnice in takrat ne obiskujejo šole, zato se starši sprašujejo, če ne bi bilo bolje, da bi veljavnost letnih šolskih vozovnic podaljšali v novo šolsko leto?
Na infrastrukturnem ministrstvu pojasnjujejo, da bo, zaradi nepredvidljivega poteka epidemije in obdobja izvajanja pouka na daljavo, obračun dejanske uporabe vozovnic narejen po poteku obdobja veljavnosti za posamezno vozovnico. Za uporabnike letnih vozovnic je predvideno vračilo kupnine za mesece, ko se javni prevoz ni izvajal oziroma uporabniki niso koristili vozovnic, ker je potekal pouk ali študij na daljavo.
"Druge vozovnice (mesečne, polletne vozovnice) se bodo urejale s podaljševanjem obdobja veljavnosti, da bo uporabnik dobil ustrezno obdobje veljavnosti glede na plačilo. V primeru, če to ne bi bilo možno, bodo potniki dobili ustrezen dobropis, ki ga bodo lahko uveljavili za nakup novih vozovnic (tudi za naslednje šolsko leto) ali pa bodo dobili izplačano vrednost dobropisa," so še zapisali na infrastrukturnem ministrstvu, kjer so podobno ravnali tudi spomladi, v prvem valu epidemije, ko se je omenjena rešitev izkazala za ustrezno.
KOMENTARJI (72)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.