Policijska ura je v Sloveniji v veljavi že več kot 140 dni, njena odprava pa je predvidena v rumeni fazi. Tako bi lahko v dveh rumenih statističnih regijah prišlo do odprave te omejitve. Notranji minister Aleš Hojs, ki je prepričan, da je policijska ura pripomogla k omejevanju epidemije, je dejal, da je skrajšanje predlagal vsled premika ure, ki nas čaka konec meseca. "Dan se bo podaljšal in mislim, da je prav, da imamo ljudje v spomladanskih mesecih, ko se bomo več rekreirali in na primer izvajali dela na poljih, več časa, da prispemo domov."
Kot je dejal Hojs, bo policijska ura skladno z vladnim epidemiološkim semaforjem odpravljena v regijah, ki so rumene. "Sam bom predlagal, da se v rumenih regijah odpravi tudi policijska ura. To bilo smiselno in v skladu s semaforjem, je pa stanje v jugovzhodni regiji znova slabše, tako da ne vem, kako se bo strokovna skupina odločila. S tem je povezano tudi to, ali bodo terase v tej regiji ostale odprte," je povedal.
Minister je komentiral tudi uvedbo cepilnega potnega lista, ki mu je naklonjen. Po njegovem prepričanju bo Slovenija zavzela stališče, ki ga bo zavzel večji del EU. "To bi pripeljalo k temu, da bi bili transparentnost in možnost potovanj večji in da bi vsi tisti, ki bi bili cepljeni in bi želeli potovati, to lahko počeli brez kakšnih problemov," je pojasnil minister in dodal, da ob tem ostaja zelo velika ovira. "EU je nesposobna oz. slabo sposobna nabaviti cepivo za vse. Ne moremo imeti cepilnega lista samo za nekatere, če ne moremo omogočiti cepljenja vsem tistim, ki bi to želeli."
Glede prehoda državne meje pa je dejal, da je največ težav na zahodni meji. "Trudimo se, da bi na nekaterih mestih oz. kontrolnih točkah izvajali testiranje za vse tiste, za katere je tako testiranje obvezno na sedem dni." Po zadnjih informacijah bo to možno v Kopru, Gorici in še na dveh drugih mestih, je še dejal minister.
KOMENTARJI (1043)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.