
1. "Šest tednov na leto moram biti na razpolago 24 ur na dan," pravi inženir Keith Adams. V tem času je odgovoren za to, da sistemi normalno delujejo. Tudi ponoči. Kot pravi, mora skrbeti za to, da ima njegov mobilni telefon, ko ni prisoten na delovnem mestu, vseskozi polno baterijo, da je dosegljiv, na zabavah, ki se jih udeleži v tem času, ne sme piti alkohola, ne sme zapustiti mesta, ponoči pa sme spati z "le enim očesom".
2. "Meja med osebnim in službenim je povsem zabrisana." Facebook zaposlene vzpodbuja, da so na delovnem mestu čim bolj "tisto, kar so tudi v resnici". Nekateri zaposleni menijo, da zato med zaposlenimi primanjkuje profesionalnosti.
3. "Timsko delo – kaj je že to?" Eno glavnih navodil za uspeh pri Facebooku je "naredite vtis". Kot oseba, ne kot člen ekipe, kar velja celo za vodje oddelkov ali ekip. Nekateri zaposleni v družbi zato menijo, da je osredotočenost na lastno kariero, lasten uspeh in lastne želje enostavno preveliko, da bi lahko družba delovala kot homogena ekipa.
4. "Prehitro rastemo." Sobivanje zaposlenih je precej drugačno, ko imate ekipo 4000 ljudi in ne več na primer 500 ljudi. A vodstvo tega še ni opazilo, menijo nekateri zaposleni.
5. "Vsi vas nadlegujejo zaradi stvari, povezanih z (ne)delovanjem Facebooka." Celo partnerje zaposlenih naj bi njihovi znanci, prijatelji in sodelavci nadlegovali z vprašanji v zvezi z delovanjem Facebooka. Okoli družbe ali storitve naj bi se vrtela večina pogovorov v prostem času.
6. "Nekateri se še vedno obnašajo kot da smo startup." Medtem ko je družba iz vodilnega startupa prerasla v veliko podjetje, menda tega nekateri, tudi vodilni, niso opazili. Eden od zaposlenih je Facebook primerjal s filmom Adama Sandlerja, v katerem igra odraslo osebo, ki se obnaša kot najstnik.

7. "Ni nujno, da je vaše delo pomembno." Do tega spoznanja je prišel delavec, ki je mesece porabil za ustvarjanje izboljšave na produktu, zadnji dan pa se je njegov nadrejeni odločil, da bi bilo s kakršnimi koli popravki preveč težav.
8. "V bistvu ne gradite svojega milijonskega podjetja." Zaposleni pri Facebooku ugotavljajo, da čeprav delajo za enega najbolj zanimivih podjetij, še vedno – delajo. In izpolnjujejo življenjske sanje nekoga drugega. Niti Facebook torej ni imun na osebno nezadovoljstvo.
9. "Začasno delo je nočna mora." Če niste polnopravni član ekipe, vas nihče niti ne opazi, ugotavlja delavec, ki je nadomeščal zaposleno na porodniškem dopustu.
10. "Vase zagledani snobi." Nekdanji zaposleni meni, da delavcem Facebooka manjka ponižnosti.
11. "Moral sem ločevati šefovo umazano perilo, zraven pa so bile še spodnjice njegove žene," trdi nekdanji zaposleni, ki pravi, da so bile med "dodatnimi nalogami" tudi kakšne "povsem neprimerne".
12. "Igra ugibanja." Tako svoje delo opisuje nekdanji zaposleni, ki je še eden od tistih, ki so pogrešali jasna navodila.
13. "Vodstvo se veliko preveč osredotoča na aktivnosti, ki nimajo zveze z družbo." Že mogoče, da se je Zuckerberg znašel na vrhu seznama najbolj zaželenih šefov. A to še ne pomeni, da vsi njegovi zaposleni cenijo njegovo delo.
14. "Ko veš, da si del balona ..." Zaposlene skrbi realna vrednost njihovega podjetja, ne prenapihnjena, ki vrednost družbe trenutno postavlja na več kot 200 milijard dolarjev.
15. "Preveč se ukvarjamo s konkurenco." Še posebej z Googlom, tarnajo zaposleni.
16. "Delovni prostor je obupen." Facebookove pisarne se pogosto znajdejo kot primer zanimive pisarniške arhitekture, a zaposleni pravijo, da je delo na "piknik mizah", kjer si s sodelavcem drgneta komolce in ni nobene zasebnosti, vse prej kot zabavno.
17. "Sprejemanje odločitev nima nobene hierarhije." Še eden, ki se pritožuje čez pomanjkanje profesionalnosti. Kot pravi, se odločitve namesto v konferenčnih sobah, sprejemajo kar med odmori za kavo ali kosilo, včasih pa jih sprejemajo kar pripravniki.
18. "Niti na dopustu ni miru." Še ena "prednost" - ko na počitnicah na Facebook nalagate fotografije morja, se vam, če ste tam zaposleni, hkrati izpisujejo službena sporočila.
19. "Ob delu je treba na dan prebrati še 1600 elektronskih sporočil." Komunikacija v podjetju je očitno omejena na pogosta elektronska sporočila.
KOMENTARJI (93)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.