Tako kažejo rezultati študije, ki so jo pripravili na oddelku za Ekonomske raziskave, management in marketing pri znani univerzi Harvard v Massachusettsu.
Podjetja, ki so dovolila delavcem, da med delom brskajo tudi za zabavo, beležijo večjo produktivnost pri delu in manjše izostajanje z delovnega mesta, kot tista, ki takšno početje omejujejo. Pripravili so izračune, ki so pokazali, da internetna zabava pri delu, ki je bila vendarle omejena na največ 20 % delovnega časa, zvišuje delovno storilnost za 9 %, zmanjšuje izpad z dela za 11 % in poveča zadovoljstvo z delovnim mestom za kar 36 %!
Avtorji raziskave ugotavljajo, da nekatera podjetja zapravijo na milijone evrov za preventivne ukrepe, kot so nakup namenske programske opreme za blokiranje in filtriranje spletnih strani. Prepovedujejo poslušanje spletnih radijskih postaj, spletno nakupovanje, ogled videov na strani YouTube, uporabo socialnih omrežij, kot je Facebook.
Blokirajo sisteme za takojšnje sporočanje, kot so MSN Messenger ali IRC, nekatera podjetja celo (nedovoljeno) brskajo po elektronski pošti zaposlenih in iščejo elemente zabave, prav vsa pa imajo izgovor, da to počnejo zaradi preventive pred zmanjšano delovno storilnostjo, a je, kot so ugotovili na Harvardu, resnica ravno obratna.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.