WhatsApp in Gmail sta se z več kot milijardo uporabnikov tako pridružili Facebooku, ki ima 1,59 milijarde aktivnih uporabnikov, ter nekaterim Googlovim storitvam, kot so iskalnik, Chrome, zemljevidi, YouTube, programska oprema Android in tudi mobilna aplikacija za iskanje programov Google Play.
Facebook si tako že mane roke, saj se je Zuckerbergova ekipa odločila za nakup WhatsAppa ravno zaradi napovedi, da bo ta dosegel milijardo uporabnikov na globalni ravni. Toliko uporabnikov sicer dosežejo le redke aplikacije in spletne storitve. Ob nakupu je Mark Zuckerberg dejal, "da so storitve, ki dosežejo ta mejnik izjemno dragocene."
Aplikacijo WhatsApp uporabljajo tako v razvitih državah kot v državah v razvoju, dostopna je na skoraj vseh platformah, na številnih telefonih pa je že prednaložena. WhatsApp, ki je sicer po prvem letu uporabe plačljiv, je pred kratkim napovedal, da bo aplikacija kmalu brezplačna, prav tako pa še naprej ne bodo vsiljevali reklam. Zato se mnogi sprašujejo, kakšno korist vidi v aplikaciji Facebook.
V 'elitnem' klubu z več kot milijardo uporabniki je tudi programska oprema Android, ki jo vsak mesec uporablja okoli 1,4 milijarde uporabnikov. Za primerjavo: po podatkih Microsofta, je programsko opremo Windows leta 2014 vsak mesec uporabljalo 1,5 milijard uporabnikov.
Od 7,4 milijard svetovne populacije ima sicer dostop do interneta 3,2 milijarde ljudi, še ocenjuje Mednarodna telekomunikacijska zveza Združenih narodov.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.