V največjem slovenskem ponudniku internetnih storitev Siolu pojasnjujejo, da je Mydoom v dneh svoje največje razširjenosti povzročil velike obremenitve vseh sistemov na Siolu, zlasti poštnih strežnikov, saj se je količina elektronske pošte v času širjenja virusa Mydoom praktično podvojila.
Dnevno je sicer Siolov protivirusni sistem uspešno očistil tudi do 300.000 okuženih sporočil oziroma 10 do 20 odstotkov vse pošte, ki je v teh dneh potovala prek Siolovih poštnih strežnikov.
Občutno povečan promet zaradi virusa Mydoom so zabeležili tudi na Arnesu. Po podatkih, zbranih iz protivirusnih strežnikov, ki obdelujejo pošto za individualne uporabnike, ki jih gostijo na Arnesovem poštnem strežniku, je Arnes v povprečju imel okrog 250.000 uspešno dostavljenih sporočil dnevno. Pri tem je Mydoom po številu sporočil predstavljal približno 25 odstotkov celotnega poštnega prometa.
Vodja varnostnega računalniškega centra Sicert, ki deluje v okviru Arnesa, Gorazd Božič je povedal: "Ta virus namesti komponento, ki omogoča dostop do računalnika od zunaj in omogoča nalaganje in izvajanje poljubnega programa. To pomeni, da nekdo lahko potem na okužen računalnik podtakne katerikoli program."
Tako v Sicertu kot v Siolu so sicer še pojasnili, da je računalniških virusov dejansko vedno več. Po podatkih večjih svetovnih proizvajalcev protivirusnih programov je bilo v letu 2003 okužb z računalniškimi virusi več kot kdajkoli prej. Božič je ob tem izpostavil predvsem spletne črve Slammer, Blaster in Sobig. Sodobni virusi so si med seboj dokaj podobni, izkoriščajo pa vedno več mehanizmov za širjenje, kot so e-pošta, servisi za izmenjavo datotek in luknje v programski opremi.