Raziskavo so opravili na Univerzi Illinois pod vodstvom profesorja psihologije dr. Arthurja F. Kramerja. V raziskavo so vključili 40 oseb starih več kot 60 in več kot 70 let, ki so jih razdelili v dve skupini. Prva je opravljala običajna opravila, druga pa je 23 ur tedensko igrala strateško videoigro Rise of Nations in še nekatere druge, v katerih morajo igralci zavladati svetu, pri čemer jih čakajo različne preizkušnje s področja vojskovanja, gradbeništva, ekonomije, strateškega razmišljanja ...

Ameriški raziskovalci trdijo, da je bil napredek skupine, ki se je "spopadala" z videoigrami, očiten. Večina se jih je na različnih kognitivnih testih izkazala veliko bolj kot pred začetkom eksperimenta. Napredovali so na področju logičnega sklepanja, spomina in opravljanja različnih opravil hkrati.
Raziskava je še v teku, zato psiholog Kramer končnih sodb še ni želel dajati, predvsem ni jasno, kako bi na kognitivne sposobnosti starejših vplivale druge videoigre. Prav tako še ni mogoče potrditi, ali gre morda samo za kratkoročni učinek.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.