
"E-poslovanje", "globalizacija", "strateška prenova podjetij", "nove tehnologije" so pojmi, ki so sestavljali ogrodje seminarja. "Prva je ozaveščenost, nato zavedanje in šele na koncu se odzovemo," je seminarju na pot dejal državni podsekretar v Službi vlade RS za evropske zadeve, mag. Jaro Berce. Da torej prihodnosti ne bi prepuščali naključjem, se je na Brdu pri Kranju tako ozaveščalo blizu 50 managerjev.
Svoje poglede na strateško prenovo slovenskih podjetij in vpliv novih tehnologij na poslovne procese v novo nastajajočem globalnem okolju je kakovostno predstavilo pet strokovnjakov s področja ekonomije, informatike in projektnega managementa.
Dr. Andrej Kovačič z Ekonomske fakultete v Ljubljani je govoril o poslovni informatiki v Sloveniji. Raziskava Inštituta za poslovno informatiko, ki je zajela 162 podjetij v Sloveniji, je pokazala, da na učinkovitost in uspešnost poslovanja naših podjetij čedalje bolj vpliva predvsem informatika. Žal pa kljub dobri opremljenosti in uporabi sistemov za podporo poslovnemu odločanju vodstva podjetij strateške prednosti e-poslovanja še vedno ne vidijo na prvem mestu.
Rado Faleskini je seznanil udeležence o izzivih e-poslovanja in projektnega managementa. Po mnenju g. Faleskinija je organizacija, ki ni sposobna uspešno izvajati strateških projektov, obsojena na propad, zatorej je projektni management neizogiben.
Značilnosti prehoda v informacijsko družbo je predstavil prof. dr. Lojze Sočan, Fakulteta za družbene vede v Ljubljani. Zaključil je, da moramo trend vlaganja v socialni mir obrniti v trend vlaganja v človeške, tehnološke in inovacijske potenciale, v usposabljanje in izobraževanje, vse to pa lahko dosežemo le s trdo politično močjo, voljo in znanjem.
Andrej Plahutnik, Urad RS za varstvo konkurence je udeležence seznanil s pravili igre, imenovane konkurenca, dr. Janez Bešter z Inštituta za ekonomska raziskovanja v Ljubljani pa je spregovoril o prevzemih podjetij in sinergijah.