
Seveda je drugo največje socialno omrežje na svetu le virtualna klepetalnica in izmenjava mnenj ter ne more biti napovedovalec prihodnosti. Vsaj deloma. Deloma pa lahko napove tiste dogodke, ki so močno odvisni od človeških in družbenih interesov. Dovolj velika množica oziroma vzorec na populaciji lahko dokaj natančno pokaže neki rezultat. Potreben je le konkreten algoritem in dovolj procesorske moči za obdelavo podatkov.
Twitter je zelo primeren "poligon" za testiranje tovrstnih raziskav. Znanstveniku in raziskovalki z univerze v Indiani je s posebnim digitalnim orodjem OpinionMaker, ki je prosto dostopen na spletu, uspelo zajeti nekatere ključne besede iz 9,8 milijona tvitov v obdobju enajstih mesecev, tako sta prišla do zelo uporabnih rezultatov.
Preberite si, kateri dogodek na borzi sta napovedala in kako natančen je njun rezultat. Bodo nekateri kmalu dobili s pomočjo spleta dostop do orodij, ki delno napovedujejo prihodnost?
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.