Rast penetracije aktivnih uporabnikov je v Sloveniji v drugem četrtletju znašala 101,3 odstotka, kar je 0,1 odstotne točke manj kot v četrtletju prej, kažejo podatki agencije za pošto in elektronske komunikacije (Apek), ki kot razlog navaja povečanje števila prebivalcev.
Podatek o penetraciji pove, kolikšen delež prebivalstva aktivno uporablja mobilno telefonijo. Če je penetracija več kot 100-odstotna, to pomeni, da nekateri uporabniki oziroma prebivalci uporabljajo tudi po več mobilnih telefonov, na primer enega za zasebne in enega za službene potrebe.
Glede na delež v skupnem številu aktivnih uporabnikov mobilne telefonije vseh operaterjev vodilno mesto še vedno pripada Mobitelu, ki pa se mu delež neprekinjeno zmanjšuje. V letošnjem drugem četrtletju je Mobitel namreč imel le še 57,6 odstotka uporabnikov, v četrtletju prej je ta delež znašal 58 odstotkov, v lanskem drugem trimesečju pa 62 odstotkov.
Na drugem mestu je z 28,2-odstotnim deležem še vedno Simobil, ki pa je po daljšem obdobju rasti v drugem četrtletju v primerjavi s prvim doživel padec, čeprav le za 0,1 odstotne točke. V lanskem drugem četrtletju je imel Simobil 26,8-odstoten delež.
Delež se počasi zmanjšuje tudi Debitelu, ta je imel v drugem četrtletju 4,4 odstotka, v prvem pa 4,6 odstotka vseh aktivnih uporabnikov mobilne telefonije, in Izimobilu (četrtletni padec z 2,4 na 2,3 odstotka).
Pač pa delež povečujeta Tušmobil in T-2. Prvi je imel v drugem četrtletju 6,9 odstotka vseh uporabnikov, v četrtletju prej 6,3 odstotka, pred letom dni pa 3,4 odstotka. T-2 je v drugem četrtletju lani zasedal 0,05-odstoten delež, v prvem četrtletju letos 0,5-odstoten delež, v drugem četrtletju letos pa 0,6-odstoten delež.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.