Podjetji Iprom in CATI sta v avgustu, septembru in oktobru izvajali raziskavo o uporabi interneta med slovenskimi uporabniki. Namen raziskave je bil orisati navade slovenskih uporabnikov interneta, njihov odnos do trženjskih aktivnosti, življenjski slog in demografski pregled.
Izsledki raziskave med 3.300 anketiranci kažejo, da skoraj polovica uporabnikov do interneta dostopa večkrat na dan, večinoma od doma, med intenzivnimi uporabniki pa še vedno prevladujejo moški. Način dostopa do interneta vpliva na pogostost uporabe le-tega. Uporabniki s širokopasovnimi povezavami, katerih število v zadnjem času močno narašča, pogosteje brskajo po spletu.

Internet vpliva na nakupne odločitve – polovica uporabnikov ga uporablja, ko iščejo informacije v prednakupnem obdobju, za spletno nakupovanje pa se enkrat na mesec ali pogosteje odloča desetina slovenskih uporabnikov. Najbolj priljubljene spletne storitve so brezplačni elektronski naslovi, ki jih uporablja štiri petine uporabnikov.
Polovica vseh uporabnikov tudi komunicira s pomočjo sistemov za takojšnje sporočanje, kot so MSN Messenger, ICQ in Yahoo Messenger. Naprednejši komunikacijski sistemi, kot je Skype, se šele uveljavljajo, zaenkrat ga uporablja slaba petina uporabnikov interneta v Sloveniji.
V splošnem so uporabniki interneta mlajši, višje izobraženi in bivajo v večji meri v urbanih okoljih. So aktivni – ukvarjajo se s športom, radi berejo in zahajajo v lokale. O sebi menijo, da zaradi interneta v manjši meri spremljajo tradicionalne medije in zahajajo v kino. Ocenjujejo pa, da internet pozitivno vpliva na osebne stike s prijatelji.
Pri zbiranju podatkov sta bili uporabljeni dve različni metodi, spletna in telefonska anketa. Rekrutacijo za spletno anketo je s spletnimi oglasi izvedlo podjetje Iprom, samo spletno anketiranje pa CATI. Z rezultati vzporedne telefonske ankete DCO (Dnevni CATI Omnibus) so v družbi CATI pridobili strukturo slovenskih uporabnikov interneta glede na pogostost uporabe interneta in demografijo, s čimer zagotavljajo kar se da reprezentativne rezultate spletne ankete.
Na podlagi pridobljenih podatkov bo Iprom s pomočjo ugotovitev XMOS (Cross Media Optimisation Research) razvil rešitve za opredelitev deleža oglaševanja v slovenskem spletu. Ameriška raziskava XMOS hkrati obravnava spletno, televizijsko, radijsko in tiskano oglaševanje ter določa optimalni delež in pomembnost posameznega medija v medijskem spletu.