Igro Call of Duty: Modern Warfare 2 je Activision na police trgovin poslal v torek, 10. novembra. V enem dnevu je bilo samo v ZDA in Veliki Britaniji prodanih 4,7 milijona primerkov igre, s čimer se je igra izenačila z igro Grant Theft Auto IV, ki je založniku Take Two v 24 urah prinesla prav tako 310 milijonov dolarjev. Uradni podatki o prodaji po vsem svetu za zdaj še niso znani.
Sodeč po slovenskih forumih pa so igro težko pričakovali tudi slovenski privrženci videoiger. Nekateri so si igro zagotovili v prednaročilu, drugi so jo kupili na dan izida, tretji pa so se odločili za nelegalno pot in si naložili piratsko verzijo, ki že kroži na spletu.
Igra, ki sicer navdušuje z do potankosti izdelano grafiko in so jo zato mnogi kritiki ocenili z odliko, pa je izzvala tudi nekaj ogorčenja. Zgodba je zasnovana tako, da igralec nekaj časa igra v vlogi ameriškega vojaka, ki se spopada z ruskimi vojaki, saj ti napadejo ZDA, nekaj časa pa v vlogi britanskega pripadnika posebne svetovne protiteroristične enote. Slednji je na sledi ruskemu skrajnemu desničarju, ki prevzame oblast v državi in z vojsko napade ZDA, tudi Belo hišo.
Sporen pokol na letališču
V eni izmed začetnih misij pa se igralec znajde kot zakrinkani agent v skupini ruskih teroristov, ki izvedejo masaker na letališču in vsepovprek pobijajo nedolžne civiliste. Igra sicer omogoča, da tisti, ki tega ne želijo, ta del preskočijo, oziroma od igralca ne zahteva, da dejansko strelja na civliste in le opazuje, kako to počnejo drugi, a vseeno so bile v nekaterih državah zaradi tega burne razprave tudi med politiki. Igra ima tudi oznako, da ni primerna za mlajše od 18 let.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.