
Prevzem Skypa je največji nakup v zgodovini Microsofta. Prav tako je kupnina precej višja, kot so jo pred tem za ponudnika internetne telefonije ponujali tekmeci. "Združeni bomo lahko dosegli cilj milijardo uporabnikov dnevno," je ob tem dejal dosedanji prvi mož Skypa, po novem pa del vodstvene ekipe Microsofta Tony Bates.
Skype s sedežem v Luksembourgu je začel delovati leta 2003, razvili so ga estonski razvijalci programske opreme, ki so bili tudi del skupine, ki je razvila nekdaj zelo znano spletno stran za izmenjavo datotek Kazaa. Spletni dražbeni gigant Ebay ga je kupil leta 2005, a se partnerstvo ni obneslo. Leta 2009 je Ebay prodal večino svojega deleža v Skypu investicijski skupini na čelu s skladom Silver Lake.
Microsoft je s prevzemom pod svoje okrilje pridobil po vsem svetu priljubljeno komunikacijsko orodje, s katerim bo lažje okrepil svoj položaj na hitro rastočem trgu pametnih mobilnih naprav, povezanih z internetom. V Skypu pa pričakujejo, da bodo skupaj z Microsoftom hitreje povečevali svojo globalno skupnost uporabnikov in uvajali novosti.
Podjetji sta napovedali, da bo storitev Skype podpirala Microsoftove naprave, kot so igralne konzole xbox, krmilniki s senzorji za zaznavanje gibov kinect za igralne konzole xbox in pametni mobilniki s sistemom Windows Phone. Microsoft pa bo po drugi strani zagotovil podporo Skypovim strankam na sistemih, ki niso Microsoftovi.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.