Silicij je v preteklosti zaradi svojih polprevodnih lastnosti postal glavna sestavina režnje, kamor se tiskajo integrirana vezja, čipi, procesorji in vse, kar predstavlja možgane računalnikov in podobnih naprav. Ker je slednje spojine na Zemlji veliko, so računalniška, komunikacijska in druge elektronske industrije s širokimi rokami sprejele silicij kot osnovo za elektronska vezja.

Vendar kaže, da z minituarizacijo čipov silicij ne bo ostal najbolj ekonomična in tudi ne najbolj primerna surovina, saj pri izredno majhnih čipih izgubi dobre prevodniške lastnosti in njegova proizvodnja postne zelo draga.
Zato so znanstveniki z univerze v Berkeleyju odkrili nov prevodni material, ki bi bil sposoben prevajati izredno šibek električni tok in bi ga bilo možno izdelati v zelo majhni velikosti. Sicer podobni materiali že obstajajo, vendar so raziskovalci odkrili relativno poceni sestavljeni nanomaterial, iz katerega je možno izdelovati nanotranzistorje. Nekatere nanotehnologije se že uporabljajo v vojaški industriji in so že dodobra preizkušeni. Zato bi bila sedaj vrata novim nanomaterialom (grafenu in nanocevkam) na široko odprta.
Vendar se bodo morali raziskovalci spopasti z veliko krhkostjo materialov, zato bo treba poiskati ustrezne kombinacije, ki bodo zagotavljale obstojnost. Zato so našli rešitev, da bi sestavljene polprevodniške nanomateriale postavili kar na silicij. Tako bi ubili dve muhi na ne mah in bi obdržali nekatere silicijeve dobre lastnosti.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.