
Prvi mož Appla Tim Cook je priznal, da je gej. Kot je dejal, se tega ne sramuje, pravzaprav je prepričan, da je to največji blagoslov, ki mu ga je v življenju namenil Bog.
Medtem ko je večina sveta podprla Cookovo odkritosrčnost, je v Rusiji, kjer so znani po jasnem nasprotovanju homoseksualcem, drugače.
Kontroverzni ruski politik Vitali Milonov je družbi priporočal, da se znebi Cooka: "Kaj nam bo pa prinesel? Ebolo, aids, gonorejo … Vse te stvari se kar nekako povezujejo tam pri njih."
Prav zaradi takšnega odnosa, ki lahko prinese velike izgube podjetjem, ki jih vodijo, številni menedžerji velikih družb ne želijo odprto priznati svoje spolne usmerjenosti. Kolumnist New York Timesa James Stewart pravi, da je veliko izvršnih direktorjev velikih podjetij homoseksualcev, ki se "skrivajo v omari". Pravzaprav je Cook prvi in edini od direktorjev podjetij iz družbe Fortune 500, ki je odkrito priznal, da je gej.
Za globalna podjetja je pač pomembno, da je njihov sloves in sloves njihovih vodilnih, sprejemljiv za večino sveta. Analitiki zato že ugotavljajo, kakšne bodo posledice Cookovega priznanja.
Applovi investitorji se obnašajo, kot da so novico preslišali, kupcev ni nič manj. Prvi mož Facebooka Mark Zuckerberg je kolega direktorja javno pohvalil: "Hvala, ker si nam pokazal, kaj pomeni biti avtentičen, pogumen vodja," je zapisal.
Pri reviji Time ocenjujejo, da Cook postavlja novo paradigmo, saj je svojo seksualnost postavil v središče svoje osebnosti.
Našli so se pa seveda tudi bolj skeptični kritiki – eden od njih je zapisal, da je s Cookovo izjavo Applu končno uspelo predstaviti nekaj revolucionarnega in odmevnega, odkar jih je zapustil Steve Jobs.
KOMENTARJI (318)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.