Nekateri znanstveniki močno nasprotujejo uporabi robotov v vojaške namene. Predvsem zaradi vedno večje avtonomije nekaterih robotov, ki so že v uporabi. Velike skrbi povzroča tudi dejstvo, da roboti med seboj sodelujejo, se pravi, da en robot lahko kontrolira drugega. In navsezadnje, njihovi programi jim sporočajo, da se morajo varovati in storiti vse, da bodo uspešno izvedli misijo.
Za vojaške namene je robot, ki ne zna oceniti situacije, v kateri se znajde, tako rekoč neuporaben, zato imajo vojaški roboti kar precejšnjo avtonomijo in nekateri med njimi so močno oboroženi. Guardium je eden takšnih, ki je programiran, da brani neko območje pred vsakršnim vsiljivcem in pri tem uporablja strojnice.
Nazadnje je javnost precej razburil robot z imenom EATR, ki ima možnost, da sam polni svoje baterije z organskimi substancami. Motor je namreč zgrajen tako, da deluje na biomaso, kot so rastline, a robot ve, da se lahko polni tudi s piščančjo maščobo.
Pred kratkim predstavljeni Taranis, avtonomno letalo brez posadke angleške vojske, ima dokaj samostojen in zelo napreden sistem za izogibanje izstrelkom, poleg tega pa lahko napade kjer koli na svetu.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.