Po podatkih oragnizacije Information Systems Security Consulting je na internetu dostopnih okoli 15.000 stavnic, od tega pa naj bi jih bilo kar 13.000 nelegalnih. Po ocenah strokovnjakov imajo vse spletne stavnice na leto skupaj kar 15 milijard evrov prometa, največji delež od te ogromne vsote pa torej zaslužijo stavnice, ki delujejo “na črno.“
Največje število nelegalnih stavnic se nahaja v Aziji, od koder pogosto poročajo tudi o prevarah igralcev, neredko pa se dogajajo tudi zlorabe osebnih podatkov in celo kraja identitete naivnih igralcev.
Na problematiko nelegalnih spletnih stavnic je pred časom opozoril tudi predsednik Olimpijskega komiteja Jacques Rogge. Predlagal je ustanovitev posebne komisije, ki bi nadzorovala delo športnih stavnic. Za vzor naj bi vzeli svetovno antidopinško komisijo.
Ocenjujejo, da se je zaradi razcveta nelegalnih spletnih stavnic v nekaj zadnjih letih korupcija v športu povečala tudi za stokrat.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.