Mark je imel pod kožo na levi roki vstavljen čip, ki se je okužil z računalniškim virusom. Virus se je nato prenesel na računalnik v laboratoriju, od tam pa bi se potencialno lahko prenesel po drugih računalniških čipih. Za prenos virusa je namreč dovolj samo radio-frekvenca (RFID), ki jo uporabljajo za pošiljanje informacij, kar pomeni, da lahko virusi okužijo čipe na daljavo.
Izdelovalce bioničnih vsadkov tako skrbi, da bi računalniški virusi lahko okužili naprave, kot so srčni in možganski spodbujevalci, ki postajajo vedno bolj tehnološko sofisticirane. Virus v srčnem ali možganskem spodbujevalcu bi lahko potencialno povzročil celo pacientovo smrt.
Poleg tega lahko v prihodnosti pričakujemo čedalje več tovrstnih naprav, ki ne bodo namenjene samo za medicinske namene.
Znanost in tehnologija
Prvi človek okužen z računalniškim virusom
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
U.K.
Komentarji
30
Mark Gasson se bo v zgodovino zapisal kot prvi človek, ki ga je okužil računalniški virus. Tudi ti virusi so lahko pri nekaterih ljudeh smrtonosni.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.