
Gre za četrto uspešno rusko izstrelitev v desetih dneh.
Breeze M omogoča, da proton M v eliptične tire prehoda v geostacionarno orbito utiri do šest ton, v geostacionarno orbito pa do 3,2 tone koristnega tovora. Proton M je ekološko bolj čist kot proton K, saj prva stopnja porabi vse gorivo in zaradi novega nadzornega sistema pade na območje z manjšim premerom. Zaščitni konus protona M, pod katerim je koristni tovor in dodatna stopnja, ima dvakrat večji volumen kot podoben konus protona K. Proton M in breeze M izdelujejo v družbi GKNPC M. V. Hruničeva v Moskvi.
Nimiq 2 bo nad 91. stopinjo zahodne zemljepisne dolžine omogočal televizijske prenose za Kanado in ZDA. Ima 32 Ku-band sprejemno-oddajnih naprav, maso 3678 kilogramov in življenjsko dobo 12 let. Izdelala ga je ameriška družba Lockheed Martin.

Z Bajkonura je 20. decembra poletela raketa dneper, ki je utirila šest manjših satelitov petih držav, 24. decembra pa je molnija M z dodatno stopnjo BL, izstreljena v Plesecku, utirila ruski vojaški satelit Kosmos 2393. Nato je 25. decembra na Bajkonuru sledila nova izstrelitev. Proton K z dodatno stopnjo blok DM je za ruski globalni satelitski radionavigacijski sistem Glonass utiril tri satelite vrste uragan M.