Ladja je zadnji popravek svojega tira izvedla med 33. obkrožitvijo Zemlje ob 21.09 po moskovskem času in nato začela leteti po tiru na višini od 337,3 do 398,7 kilometra. Na največji oddaljenosti je tako dosegla tir MVP.
Vesoljski "tovornjak" se je samodejno združil z ruskim modulom Zvezda. Postaji je dostavil 2468 kilogramov tovora, ki vključuje predvsem raketno gorivo in opremo za sisteme postaje, pitno vodo, hrano, zrak in perilo za vesoljce. V Centru za upravljanje poletov (CUP) v Koroljovu so poudarili, da je Progres M1-7 praktično pripravil pogoje za delo četrte stalne posadke MVP, ki bo z ameriškim vesoljskim raketoplanom Endeavour na postajo krenila v petek.
Ruska ladja je na postajo dostavila tudi majhen satelit Kolibri, ki ima maso 28 kilogramov. Kolibri ima znanstvene instrumente za merjenje magnetnega in električnega polja Zemlje, tokov vesoljskih delcev s povišano energijo in drugih geofizikalnih parametrov prostranstva okoli Zemlje in Zemlje. Satelit so izdelali v konstrukcijskem uradu za izdelavo vesoljskih instrumentov v mestu Tarusa severno od Moskve na osnovi vojaškega telekomunikacijskega satelita, ki so ga odpisali iz ruske oborožitve. Namenjen je znanstvenoraziskovalnemu delu ruskih in avstralskih šolarjev na fizikalno-tehniški šoli v Obninsku in dveh šolah v Sydneyju. Kolibri bodo februarja 2002 namestili na združevalni mehanizem postaje. Ko se bo Progres M1-7 poslovil od MVP, se bo hkrati z ladjo od postaje oddaljil tudi satelit. Ker je majhen in lahek, bo kljub nizki začetni višini nad Zemljo, približno 400 kilometrov, okoli našega planeta krožil še razmeroma dolgo.