Znanost in tehnologija

Prodaja računalnikov (še) narašča

New York, 18. 10. 2008 11.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Računalniški proizvajalci so v letošnjem tretjem četrtletju na svetovni ravni dobavili 80,6 milijona osebnih računalnikov, vendar se pozna gospodarska kriza.

Računalnik
Računalnik FOTO: walyou.com

To je za 15 odstotkov več kot v istem obdobju lani, ugotavlja mednarodna analitska hiša Gartner. Prodajo računalnikov v tretjem četrtletju je prizadelo gospodarsko upočasnjevanje v ZDA.

Zaradi gospodarskih razmer so analitiki ugotovili le 4,6-odstotno rast na 17,4 milijona enot. Najbolj se je prodaja znižala na področju računalnikov za profesionalno rabo.

Položaj največjega proizvajalca računalnikov na svetu je z 18,4-odstotnim tržnim deležem obdržal ameriški Hewlett-Packard (HP). Sledita Dell s 13,6-odstotnim deležem in tajvanski Acer, ki je zasedel 12,5 odstotka trga.

Najbolj vroč izdelek v tretjem četrtletju so bili mini prenosniki, torej prenosni računalniki z nizko ceno in zaslonom, katerega diagonala je manjša od 10 palcev oziroma 25,4 centimetra. Vsak 20. prodani prenosnik v ZDA v tretjem četrtletju je spadal v to kategorijo.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User419726
19. 10. 2008 11.55
seveda narasca, ce ga kupi vsak 5. kitajc se ze kr pozna :)