"Razširjenost multimedijskih komunikacij in bogat nabor različnih možnosti in orodij so olajšali prisotnost na spletu," je pred kratkim ob svetovnem dnevu komunikacij o internetu razmišljal papež Benedikt XVI.
Z internetom se je sicer spoznaval že nekdanji papež Janez Pavel II. V Vatikanu imajo od leta 1995 računalniški center, že dobro desetletje so prisotni s svojo spletno stranjo. Pokojni papež pa je vsesplošno širjenje evangelija po internetu sicer dovolil šele leta 2002.
Pavlov naslednik Benedikt XVI. je prvi "internetni" papež. Komunicira prek svoje spletne strani, vatikanski strategi ga vse bolj pogosto vključujejo na YouTube, pojavlja se celo na Facebooku (obstaja aplikacija za pošiljanje kartice s papeževo podobo in njegovimi mislimi), vernikom Vatikan sporočila pošilja prek mobilnih telefonov ...
Mnogi duhovniki (tudi nekateri v Sloveniji) so že zelo aktivni na spletu, nekateri imajo cel svoj profil na Facebooku, pri nas na primer zaporniški duhovnik Robert Friškovec. Tudi vatikanski čelniki niso več nikakršne e-izjeme, na socialnem omrežju je tako aktiven Benediktov svetovalec, kardinal Crescenzio Sepe.
Benedikt XVI. duhovnikom za komunikacijo z verniki, pa tudi pripadniki drugih religij, svetuje uporabo interneta. Papež priporoča uporabo video vsebin, fotografij, animacij, blogov, spletnih strani …
"To seveda ne pomeni, da mora prav vsak duhovnik odpreti svojo spletno stran ali pisati blog. Gre za to, da Cerkev ponuja roko tudi v digitalnem svetu," je ob svetovnem dnevu komunikacij dodal kardinal Sepe.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.