Dejstvo, da so tradicionalni oglaševalci pričeli s spletnim oglaševanjem, ki bazira na modelu cene na klik, pa dokončno potrjuje zmožnost CNK (cena na klik) modela, da maksimira in natančno ovrednoti marketinška vlaganja oglaševalcev, saj je takojšen odziv na oglas s klikom najhitrejši merljiv dokaz o zainteresiranosti obiskovalca.
Nove stranke prihajajo predvsem iz tradicionalnih industrij, kot so industrija potrošniškega blaga, trgovina na drobno, farmacevtska industrija, finančne storitve, založništvo, turizem, avtomobilska industrija in komunikacije. Med njimi so tudi največje svetovne blagovne znamke in podjetja, kot npr. Coca-Cola, Microsoft, eBay, American Express, The Washington Post, Michelin, Renault, British Airways, Panasonic in Western Union ter mnoga druga uveljavljena podjetja.
V Sloveniji je podjetje Iprom že v začetku leta 2000 predstavilo prvo slovensko spletno oglaševalsko mrežo, imenovano Central Iprom, zasnovano na sodobnih principih po vzoru podjetja ValueClick in sistemu oglaševanja, plačanega po učinku. Svetovni trendi spletnega oglaševanja kažejo na izjemno rast prihodkov ter dokazujejo učinkovitost sistema spletnega oglaševanja po modelu cene na klik. Slovenija, kot del e-razvitega sveta, pa nikakor ni izjema.
Leto 2001 pomeni dokončno uveljavitev spletnega oglaševanja, ki bazira na učinku. Potem ko so tudi največji tradicionalni oglaševalci spoznali prednosti modela, kjer že sam spletni oglas izbere ciljno skupino ter omogoča oglaševanje, plačano po učinku, so tudi napovedi nadaljnjega razvoja CNK modela zelo optimistične. Raziskovalna hiša Jupiter Communications je tako napovedala, da se bo dohodek od spletnega oglaševanja do leta 2005 povečal več kot štirikrat – s 5 milijard USD v letu 2000 na 16,5 milijarde USD leta 2005. Forrester Research pa napoveduje, da bo do leta 2003 okoli 83 odstotkov spletnega oglaševalskega denarja investiranega v model oglaševanja cena na klik oziroma hibridnih modelov cene na klik in cene na ogled.