V torek bodo o 20,6 milijarde dolarjev vredni združitvi glasovali delničarji HP, dan kasneje pa se bodo delničarji Compaqa odločali, ali naj odobrijo dejanski prevzem s strani HP. Izida glasovanja ni mogoče napovedati, saj nekateri člani družin Hewlett in Packard, ki obvladujeta okrog 20 odstotkov delnic družbe HP, nasprotujejo združitvi. Po ocenah časnika Wall Street Journal naj bi 22 odstotkov delničarjev HP združitvi nasprotovalo, medtem ko se je z združitvijo v začetku strinjalo devet odstotkov delničarjev.
Sin ustanovitelja podjetja Hewlett Walter Hewlett nasprotuje prevzemu Compaqa, saj meni, da bo prinesel več težav kot koristi. HP naj bi z združitvijo postal preveč odvisen od trga osebnih računalnikov, ki ne prinaša velikih zaslužkov. Poleg tega pa naj bi podjetje, kot je Compaq, zelo težko integrirali v HP, kar bi povzročilo tudi upad dobička. Po njegovem mnenju je sumljivo že to, da prav nihče od velikih proizvajalcev računalnikov, med njimi IBM, Dell in drugi, ne nasprotujejo združitvi. Hitra odobritev s strani državnih regulatorjev naj bi bila prav tako sumljiva, saj ti ponavadi izražajo zaskrbljenost že, če obstaja najmanjši sum tekmovalne prednosti za združeno podjetje. Ameriška zvezna komisija za trgovino (FTC) je namreč že odobrila načrtovano združitev, ki naj bi postala največja združitev dveh podjetij v zgodovini visoke tehnologije.
Direktorica HP Charly Fiorina, ki se zavzema za prevzem Compaqa, pa se je minuli teden obrnila na sodelavce ter poudarila, da se bo borila za vse, kar je dobro za podjetje. Po njenem mnenju bi se novi HP skupaj s Compaqom povzpel na vrh trga strežnikov in IT-storitev ter tako bolje konkuriral IBM. Z njo pa se strinjajo investicijske skupine Putnam, Banc One in ISS.
Borza se je na nameravano združitev odzvala z dvomom, saj je po napovedi Compaqovega prevzema septembra lani vrednost delnic HP padla za 18 odstotkov na 19,05 dolarja, medtem ko se je vrednost Compaqovih delnic povečala za 14 odstotkov na 10,33 dolarja.
Že zdaj pa je jasno, da so največjo korist od spora imeli mediji, saj so tako zagovorniki kot nasprotniki združitve objavljali oglase, s katerimi so želeli prepričati neopredeljene delničarje HP.