SCO Group se je pred letom 2002 imenoval Caldera Systems, ki je bil najbolj znan po svoji Caldera OpenLinux distribuciji. Caldera je bila osnovana 1994 leta kot podjetje, ki naj bi za Novell razvila Linux distribucijo. Njihova distribucija Caldera Open Linux iz leta 1997 je bila namenjena profesionalni rabi. Vsebovala je nekaj lastniških programov, imela je plačljivo tehnično podporo, napredna orodja za adminstracijo ter veliko dodatnih funkcionalnosti, ki niso bile običajne za tedanje distribucije.
Ker je Caldera za potrebe emulacije DOS programov kupila pravice za DR-DOS, se je zapletla v pravni spor s Microsoftom, zaradi katerega je po poravnavi dobila 250 milijonov dolarjev. Denar od poravnave ji je omogočil nakup SCO Unixa, edinega tekmeca izven Linux sveta. Caldera je namreč že od začetka delala na tem, da se na njeni distribuciji lahko zaganjajo aplikacije, pisane tudi za SCO Unix in tako poskušala k sebi privleči čim več profesionalnih uporabnikov.
Leta 2002, po neuspešnem poskusu povezovanja štirih znanih distribucij v United Linux zaradi standardizacije Linuxa, je podjetje zapustil njem ustanovitelj Ransom Love. Z novim vodstvom je, takrat že SCO Group, začel s tožbami proti velikim podjetjem, ki so razvijala ali distribuirala Linux pod pretvezo, da Linux vsebuje veliko kode, za katero ima avtorske pravice prav SCO. V naslednih dveh letih so se zapletli v dolgotrajne procese z IBMom, Red Hatom, Novellom in DaimlerChryslerjem. V tem času so popolnoma prekinili razvoj linux distribucije in se osredotočili samo na sodne procese.
Na trajajočem procesu proti IBMu je v javnost prišla izjava enega od direktorjev investicijskega podjetja BayStar Capital, da jim je Microsoft obljubil garancijo za BayStarovo 20 milijonsko investicijo v SCO. Tedaj je SCO nujno potreboval finančni injekcijo, da lahko še naprej vodi dolgotrajne pravne spore. Microsoft je imel zaradi suma, da pri Linuxu ni vse rešeno glede avtorskih pravic, direktno korist, ker so se podjetja, ki so razmišljala o tem ali naj uporabijo Linux kot alternativo Microsoftovem OSu, odločala za slednjega.
Kot poročajo pri IDG News Service, je Microsoftov tiskovni predstavnik izjavil, da je iz izjave razvidno, da s strani Microsofta ni bila nikoli dana nikakršna garancija. V začetku julija je sodnik, ki je vodil razpravo, odvrgel skoraj 200 zahtevk SCOja zaradi kršenja avtorskih pravic proti IBMu, ker SCO ni mogel pokazati, kje se ta kršenja v programski kodi nahajajo.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.