Število mobilnih naprav z internetnim dostopom bo letos prvič preseglo sedem milijard, kar pomeni, da bo prvič v zgodovini na svetu več računalnikov, kot je prebivalcev celega planeta, kažejo podatki družbe Intel. Do leta 2015 naj bi se število mobilnih naprav podvojilo na 15 milijard, v povprečju pa bo imel vsak uporabnik dve taki napravi.
V letošnjem letu bo splet zrasel do te mere, da bo število mobilnih naprav z internetnim dostopom, kot so prenosni računalniki, pametni telefoni, tablični računalniki in bralniki, preseglo sedem milijard. Na tako imenovanem "internetu stvari" bo ustvarjenih toliko informacij, kot jih je bilo ustvarjenih od začetka civilizacije do leta 2003, so zapisali na Intelu.
Kaj se na internetu zgodi v eni minuti?
Glede na to, da bo do leta 2015 dejansko število uporabnikov naraslo z dveh na tri milijarde, bo naraščala tudi količina prenesenih podatkov. Ta se bo do leta 2018 potrojila ter presegla 4,8 zetabajte na leto. "Danes vsak od nas ustvari približno en gigabajt podatkov dnevno, v treh letih pa bo ta količina narasla na več kot štiri gigabajte, kar je približno toliko kot dva dvourna filma v visoki ločljivosti," ocenjujejo na Intelu. Zaradi te rasti se bo količina podatkov, ki jih bo treba shraniti, povečala za 50 odstotkov.
V eni minuti se povprečno naloži šest milijonov spletnih strani, na družbenem omrežju Twitter je objavljenih 100.000 novih objav in se mu pridruži 320 novih uporabnikov.
Na internetu se sicer v eni minuti prek protokola IP po vsem svetu prenese 639.800 gigabajtov podatkov, uporabniki pa v tem času prenesejo in namestijo 47.000 aplikacij. Uporabniki spletnega iskalnika Google v eni minuti v iskalnik vpišejo več kot dva milijona poizvedb, 277.000 ljudi se prijavi v svoje račune na omrežju Facebook.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.