
Rattner je eden vodilnih inženirjev pri največjem svetovnem proizvajalcu elektronskih vezij Intel. Na njihovi letni konferenci, ki se je pred kratkim končala v ameriškem San Franciscu, je poskušal pokazati, kam gre razvoj elektronskih naprav za široko uporabo. Po njegovih besedah bodo osebne naprave po uporabnosti kmalu prerasle standardne naloge, ki jih opravljajo zdaj – komuniciranje, podatkovne baze, preračunavanje osnovnih podatkov in druge vsakodnevne naloge. Naprave bodo postajale naši vsakdanji asistenti s čedalje večjimi zmogljivostmi in kompetencami.
Naprave prihodnosti bodo zaznavale vsak naš premik, naše telesno in psihično stanje. Na podlagi vseh pridobljenih informacij bodo lahko takoj pomagale z nasvetom, glasbo ali katerim drugim čutnim impulzom. Naši elektronski 'spremljevalci' (ali spremljevalke) se bodo neprestano učili o nas, kako živimo, kako se igramo in kaj hočemo.
Po podatkih podjetja IDC, ki analizira trge informacijskih in komunikacijskih tehnologij, bo trg mobilnih naprav v letu 2011 zrasel za četrtino. Mobilne naprave so po mnenju mnogih najboljši 'uvod' v osebne naprave prihodnosti. Navkljub različnim načinom izdelave elektronskih vezij (arhitektur) bodo 'možgani' elektronskih naprav prihodnosti nekoč delovali z enotnim čipom, pravi Rattner. Bo torej Intel zmagal v boju na področju mobilnih procesorjev proti podjetjem Qualcomm, Nvidia in Marvell? Tega pa Rattner seveda ni omenil.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.