Če uporabljate sodobne tehnike komuniciranja, vam emotikoni verjetno niso tuji. Male ikone, ki v obliki sličice izkazujejo naše počutje, čutenje ali pa zgolj predstavljajo neko stvar, o kateri je govora, so v uporabi že dolga leta. Pravzaprav je od prve prave dokumentirane objave emotikonov v elektronski obliki minilo že dobrih 33 let. Scott Fahlman je glede na razpoložljive vire septembra leta 1982 prvi predlagal zaporedje znakov, ki ponazarjajo naša čustva. Dvopičje, pomišljaj in zaklepaj je sestavljal prvi elektronski emotikon. Vsi dobro vemo, kaj pomeni, saj je sicer v sodobni preobleki še vedno najbolj pogosto uporabljen emotikon. Z leti se je baza emotikonov dopolnjevala, obarvala, nekateri pa so celo oživeli. V njihovi poplavi se je dandanes že skoraj težko znajti.
Veste na primer, kaj naj bi predstavljal ?
Ali pa denimo ? Težko bi rekli, kajne?
Takšnih emotikonov je kar precej, zato so se v podjetju Swiftkey, ki se ukvarja s kreiranjem tipkovnic za vrsto pametnih telefonov, lotili zanimive raziskave. Poiskali so najredkeje uporabljene emotikone v njihovi bazi. Rezultati so nadvse zanimivi.
10 najredkeje uporabljenih emotikonov:
1.
Čeprav je vedno več govora o ravnanju z odpadki in reciklaži, je prav to eden od najredkeje uporabljenih emotikonov.
2.
“Verjetno je gorivo postalo že tako drago, da ljudje ne govorijo več o njem,” redko uporabo tega znaka komentirajo avtorji raziskave.
3.
Ali golf res umira?
4.
Zakaj nihče ne uporablja te ikone? Morda mladi, ki so največji uporabniki emotikonov, rdečega predmeta sploh ne poznajo. Da, včasih smo potrebovali kable.
5.
Čudovita ikona, ki je skupaj z disketami potonila v pozabo.
6.
Kot kaže ni prav veliko mornarjev med nami.
7.
Lahko kdo pojasni, zakaj bi kdo v tekstu uporabil ikono vetrnega zvončka?
8.
Shranjevalec poslovnih kartic. Zanimivo.
9.
S tem emotikonom prijatelju sporočiš, da te čaka mejna kontrola. Morda bi lahko predstavljal tudi policijsko kontrolo. Kakorkoli, je med najredkeje uporabljenimi.
10.
Najmanjkrat, oziroma morda kar nikoli uporabljen emotikon je ta kitajski znak, ki naj bi predstavljal besedi “lastiti si”.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.