Elektronska verzija, ki je nastala v sodelovanju s podjetjem Amebis, vsebuje okoli 100.000 gesel; geslom iz knjižne izdaje omenjenega leksikona je dodanih 1200 novih, poleg tega ima vsaj četrtina gesel posodobljene podatke. Elektronska oblika vsebuje tudi približno 6000 ilustracij in preglednic, je povedal urednik edicije Aleš Pogačnik.
Veliki splošni leksikon je v knjižni obliki izšel v letih 1997 in 1998, pri njegovem pripravljanju pa je sodelovalo več kot 250 strokovnjakov z različnih področij. Leksikon je nastal na osnovi nemškega leksikona založbe Knaur (pozneje Bertelsmann) v petnajstih knjigah. Prevajalci so gesla priredili slovenskemu prostoru, za mnoga področja, denimo ekonomijo, jezikoslovje, pravo ali šolstvo, so domači strokovnjaki gesla napisali povsem na novo, splošnejši, kot so zemljepis, medicina, zgodovina ali znanost, pa imajo slovenske dodatke.
Veliki splošni leksikon na CD-romu je danes najobsežnejša slovenska zbirka knjižnega besedila na tem elektronskem mediju - vsebuje okoli 26 milijonov znakov oziroma 5 milijonov besed - in se uvršča ob druge izdelke slovarskih CD-romov založbe DZS, ki nastajajo v sodelovanju s podjetjem Amebis.
Največji prednosti elektronske izdaje sta po besedah direktorja podjetja Amebis Mira Romiha možnost iskanja po opisu in povezava navzkrižnih kazalk. Uporabnik lahko s klikom na besedo ali besedno zvezo, ki je bila v knjigi označena s puščico, skoči na to geslo; takšnih povezav v leksikonu je 275.000. Posebnost elektronke izdaje pa je po Romihovih besedah tudi to, da je k geslom mogoče dodajati lastne opombe.
Za lažje iskanje so k geslom dodani predznaki: osebe so označene s krožcem, splošni pojmi s kvadratkom, države ali celine s počrnjenim kvadratkom, če pa je pred geslom križec, pomeni, da vsebuje geslo še nek dodaten podatek, kot sta slika ali razpredelnica. Nekatere slike si lahko uporabnik tudi poveča.