DDos ('distributed denial of service') napad je zasutje nekega računalniškega serverja ali skupine serverjev z namenom upočasniti ali onesposobiti njihovo delovanje. Večinoma se to izvaja z različnimi računalniškimi programi, kot so virusi, trojanski konji in različni črvi. Ponavadi se DDos napada poslužujejo hekerji, spletni anarhisti in razne tajne službe z namenom onesposobiti spletno mesto ali celo informacijski sistem nekega podjetja, skupine ali države.

Tokrat pa se je zgodilo ravno obratno. V zadnjih letih je spletni portal Pirate Bay, z delno pomočjo katerega so uporabniki med seboj lahko nedovoljeno pretakali piratske vsebine, bil na udaru indijskega podjetja AiPlex Software, ki je uporabilo vse nedovoljene hekerske prijeme, da bi potopilo spletne pirate. Pirate Bay je bil sicer delno onemogočen, vendar jim je uspelo s prenosi na druge serverje v drugih državah obdržati 'ladjo nad vodo'. Zanimivo je, da so Indijci na plačilni listi ameriškega trgovskega združenja, ki ščiti pravice glasbenih in filmskih avtorjev (RIAA). Še bolj pa je zanimivo to, da so slednji uporabili kiber-napad, ki je protizakonit v večini držav na svetu.
Sedaj pa piratski imperij posredno vrača udarec. Spletna druščina hekerjev, ki se imenuje Anonymus je najprej opozorila in nato napadla spletne strani in serverje prej omenjenega združenja, indijskega podjetja in nekaterih angleških pravnih pisarn, ki so v EU vlagale zahteve za pregon spletnih piratov. Povračilni udarec imenujejo 'Operation Payback' (Operacija 'milo za drago') in kot kaže, to ne bo igra miši z mačko. Spletni hekerji so povročili že precej škode ameriškim agencijam, ki se borijo za avtorske pravice in obljubljajo, da bo tako ostalo, dokler 'ne bodo nehali biti jezni'.
KOMENTARJI (65)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.