Google je pred kratkim predstavil iniciativo Google Earth Outreach. Z njo želi pri uporabi zemljevidov in satelitskih posnetkov pomagati neprofitnim organizacijam, ki lahko s pomočjo Google Eartha lažje predstavljajo svoje delo in ga približajo uporabnikom.
Nov program poleg različnih zemljevidov prikazuje okoljske težave, kot so na primer krčenje amazonskega gozda, ogrožene vrste in področja brez pitne vode.
Google Earth Outreach tako že nekaj časa na primer uporablja U.S. Holocaust Memorial Museum, ki s pomočjo aplikacije opozarja na grozodejstva, ki se dogajajo v Darfurju. Na zemljevidih in satelitskih posnetkih so ikone, ki ponazarjajo uničene vasi. S klikom lahko uporabnik pridobi informacije o posamezni vasi in napotke, kako lahko pripomore k reševanju krize.
Pod sekcijo globalna ozaveščenost (Global Awareness) se doslej nahaja 15 različnih področij, ki imajo na tisoče podkategorij. Te ustvarjajo posamezniki in predvsem humanitarne organizacije iz vsega sveta. Med njimi sta na primer tudi okoljevarstveni program Združenih narodov (UN Environmental Program) in Jane Googall Institute, ki s pomočjo aplikacije opozarjata na opustošenost afriških gozdov in ogroženost tamkajšnjih šimpanzov.
Google najbolj cenjena blagovna znamka
Google tudi s pomočjo akcij, kot je osveščevalna Earth Outreach, skrbi za svoj dober imidž. Zato ni presenečenje, da velja za eno najbolj prepoznavnih blagovnih znamk na svetu. Družba Millward Brown Optimor je objavila raziskavo, da je Google po vrednosti tržne znamke na prvem mestu. Vrednost njegove blagovne znamke ocenjujejo kar na dobrih 86 milijard dolarjev in je krepko (za 15 milijard dolarjev) prehitel Microsoft, ki je na 3. mestu za podjetjem General Electric.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.