Sistem masovne personalizacije, ki sta ga kot raziskovalni članek na euro ITV 2006 objavila dva razvijalca pri Googleu, deluje tako, da vaš računalnik preko vgrajenega mikrofona zajema kratke zvočne zapiske iz okolice in jih pošilja na Googleov strežnik.
Tam se vzporedijo z zvokom z vseh možnih televizijskih ali radijskih kanalov, nakar se program odloči, s kakšno reklamo ali vsebino naj vam postreže na računalniku. Zasebnost naj bi bila zagotovljena, ker bodo zajeti zvočni vzorci zelo majhni.
Predstavljajte si, da pregledujete strani, Google pa vam preko Google Ads, ki jih najdemo na skoraj vsaki drugi spletni strani, ponuja artikle, servise in vsebine v zvezi s programom, ki se pravkar predvaja na vašem televizijskem ekranu. Da ne omenjamo, da si bo veliki brat Google s tem samo izboljšal sliko o vašem vedenjskem vzorcu, ki ga bo lahko tako bolje prodal.
Tega sistema se bodo torej najbolj razveselili oglaševalci, ki bi dali vse, da bi v vsakem trenutku vedeli, kaj uporabnik gleda in posluša, ali še bolje - kaj si želi.
Že obstoječi sistemi IPTV, distribucije televizijskega programa preko širokopasovnih podatkovnih povezav (ADSL), kot jih ponujajo tudi slovenska internetna podjetja, omogočajo še več kot samo to. Problem je v tem, da v ZDA večino trga IPTV obvlada Microsoft, ki mu je neposredni konkurent pri grajenju in prodaji baze vedenjskih vzorcev. Google pa želi priti do vzorcev obnašanja televizijskega občinstva preko spleta - medija, v katerem kraljuje.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.