Praktično ne mine dan, ko ne bi v javnost prišla kakšna zanimiva informacija v povezavi z Googlom. Tudi v preteklih dneh je bil spletni gigant v središču pozornosti, predvsem zaradi nakupa mladega britanskega podjetja Plink, s čimer bo Google okrepil svoje spletno orodje za vizualno komunikacijo Google Googles.
Tako Google Goggles kot Plink s svojimi rešitvami omogočata internetnim uporabnikom, da spletne iskalne poizvedbe o določeni umetniški sliki opravijo preprosto s pomočjo fotografije te slike, ki so jo posneli z mobilnim telefonom.
"Današnja vizualna iskalna orodja zmorejo marsikaj zanimivega, vendar pa je pred njimi še zelo dolga razvojna pot," sta ustanovitelja Plinka Mark Cummins in James Philbin zapisala na spletni strani podjetja.
Plink bo pomagal Googlovi ekipi, ki skrbi za Goggles, razviti vizualno iskalno orodje, ki bo uporabno ne samo za slike ali platnice knjig, ampak za tako rekoč vse vidne stvari.
Ameriški fotografi s tožbo nad Google
Podjetju iz Silicijeve doline pa vendarle ne gre vse po maslu, saj so si nakopali še eno tožbo. Razlog je Googlov projekt množičnega skeniranja knjig. Ameriško društvo medijskih fotografov (American Society of Media Photographers) in še štiri druga združenja od Googla zahtevajo, da "ustrezno" kompenzira uporabo njihovih fotografij.
Fotografi so vložili skupinsko tožbo pri enem od sodišč v New Yorku. Sodišče je že zavrnilo neko drugo skupinsko tožbo, v kateri so društva fotografov zahtevala odškodnino za avtorje v višini 125 milijonov dolarjev oziroma 93 milijonov evrov.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.