Sejem Cebit ima zaradi posledic svetovne gospodarske krize triodstotno zmanjšanje števila razstavljalcev. Razstavljalo bo 4157 podjetij iz 68 držav. Na višku tako imenovanega internetnega balona se je na Cebitu predstavljalo tudi po več kot 8000 podjetij.
Glede na to, da razmere v gospodarstvu po najgloblji krizi po drugi svetovni vojni še vedno niso rožnate, so organizatorji s tem, da jim je uspelo število razstavljalcev skorajda ohraniti na lanski ravni, zadovoljni. Na sejmu bodo velikani, kot so Google, Amazon, IBM, Microsoft, SAP, Vodafone, Fujitsu in Ericsson.

Vodstvo družbe Deutsche Messe, ki organizira Cebit, zato sejem poskuša razviti bolj po meri potrošnikov, tako da bi na sejem pritegnili čim več obiskovalcev, če že informacijsko tehnološka podjetja zaradi krize odpovedujejo udeležbo. Temu primerno bo na tem tradicionalno računalniško obarvanem sejmu tudi občutno več zabavne elektronike.
Kot omenjeno, bo sejem še posebej v znamenju pametnih naprav, torej naprav, ki s pomočjo brezžičnih tehnologij medsebojno komunicirajo tudi ob odsotnosti uporabnika in prispevajo k lažjemu vsakdanjemu življenju in tudi varčevanju energije. Tovrstne naprave se lahko uporabljajo v podjetjih, šolah, doma.
V luči svetovne filmske uspešnice Avatar režiserja Jamesa Camerona, ki je naredila pomemben korak naprej na področju 3D-tehnologije, bodo veliko pozornosti deležne tudi 3D-naprave.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.