Tako imenovani "računalnik na čipu" na površini vsega pet krat pet milimetrov vsebuje 32-bitni procesor in ethernet 10/100 vmesnik, PCI vmesnik, serijski vmesnik ter nekaj manjših vmesnikov. Za mikrokontroler je bil razvit tudi C/C++ prevajalnik in na mikrokontroler prenešen Linux in RedHat ECOS operacijska sistema in nekateri drugi.
Projektna skupina, v kateri je sodelovalo 10 inženirjev, je čip razvijala 2 leti in pol. Stroški celotnega razvoja so znašali 2 milijona ameriških dolarjev. Celoten razvoj je potekal v Sloveniji, izdelava pa v tovarni UMC, Tajvan.
Damjan Lampret, direktor razvojnega centra Flextronics, je med predstavitvijo poudaril, da je glavna ovira za hitrejšo rast nove industrijske panoge v Sloveniji pomanjkanje zadostnega števila usposobljenih inženirjev v Sloveniji.
Predstavitve se je udeležila tudi ministrica za gospodarstvo dr. Tea Petrin. "Podjetja z lastnim, inovativnim razvojem v visokotehnološkem sektorju so izredno pomembna za prihodnost," je povedala ministrica.
Ameriško podjetje Flextronics je eno največjih svetovnih podjetij za razvoj, načrtovanje in opravljanje elektronskih storitev. Družba je lani ustvarila za 13 milijard dolarjev prihodkov od prodaje, v okviru matične družbe in povezanih družb pa zaposlujejo več kot 90.000 ljudi.