Primer proti Marku Zuckerbergu so sprožili trije nekdanji sošolci, Divya Narendra ter brata Tyler in Cameron Winklevoss. Obe strani sta se sicer strinjali, da bo vsota, izplačana ob poravnavi, ostala skrivnost, vendar je odvetniška družba, ki je zastopala ConnectU, v biltenu zapisala, da je šlo za 65 milijonov dolarjev.
Primer je pristal na sodišču že julija, ko so trije nekdanji Zuckerbergovi sošolci trdili, da je slednji ukradel idejo o spletni socialni skupnosti že v času, ko so študirali na Harvardu. Še več, zatrjevali so, da ni ukradel samo ideje, ampak tudi tehnologijo, obliko in poslovni načrt.
Facebook so tako lansirali februarja 2004, ConnectU pa tri mesece kasneje. Slednji sicer ni šlo najbolje in tudi sedaj ima samo sto tisoč članov, medtem ko jih ima Facebook 150 milijonov.
Do poravnave naj bi prišlo zaradi naglega dviga vrednosti te spletne skupnosti, saj je Microsoft oktobra 2007 plačal kar 240 milijonov za 1,6-odstotni delež v tej družbi. Stran je tako 'težka' okrog 15 milijard dolarjev. Z družbo ConnectU so se pogodili za izplačilo 20 milijonov dolarjev v gotovini in 45 milijonov dolarjev v delnicah.
Poznavalci trdijo, da je vsota v primerjavi z vrednostjo Facebooka tako nizka, da se je družba za poravnavo gotovo odločila na podlagi tega.
Znanost in tehnologija
Facebook izplačal 65 milijonov dolarjev zaradi tožbe
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
B.S.
Komentarji
16
Facebook je plačal 65 milijonov dolarjev zaradi tožbe. Izvršnega direktorja Marka Zuckerberga so namreč obtožili, da je idejo ukradel družbi ConnectU.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.